Utrudnienia w rejonie osiedla Trzy Stawy.

 


Budowa nowej drogi, która docelowo połączy ul. Grota-Roweckiego z ul. Oświęcimską wkracza w kolejną fazę. Na odcinku ulicy Grota-Roweckiego – pomiędzy ul. Korczaka a ul. Trzy Stawy – wprowadzono nową organizację ruchu, a to oznacza, że w tym rejonie będą występować utrudnienia w ruchu.

Na odcinku ul. Grota Roweckiego – od ul. Korczaka do ul. Trzy Stawy – ruszyła przebudowa kolidujących z projektem sieci. Odcinek jest wyłączony dla ruchu zewnętrznego, a poruszać się nim mogą tylko mieszkańcy osiedla w zakresie dojazdu do posesji oraz pojazdy budowy. Ponieważ wylot z ul. trzy Stawy na ul. Grota-Roweckiego został wyłączony, wyjazd z osiedla na ul. Grota-Roweckiego odbywa się poprzez zlokalizowany w tym rejonie parking .

Jednocześnie informujemy, że na łuku ulic Grota-Roweckiego i Starokościelnej uruchomiony został wjazd na zaplecze budowy. W tym rejonie może dochodzić do miejscowych utrudnień z uwagi na ruch pojazdów ciężkich obsługujących budowę.

Kierowców przepraszamy za wszelkie utrudnienia i niedogodności. Pamiętajmy, że zostaną nam one zrekompensowane z chwilą gdy prace dobiegną końca.

Przypomnijmy, że finalnie inwestycja zapewni alternatywne połączenie do alei Bielskiej i częściowo ulicy Katowickiej. Nowa droga poprawi komunikację w mieście, zwłaszcza przy wjeździe do centrum Tychów od strony ulicy Jaworowej i Sadowej.

Wartość całej inwestycji to 26 mln zł. Miasto pozyskało na ten cel blisko 10 mln złotych dofinansowania z subwencji ogólnej.


Źródło : http://mzuim.tychy.pl/