Tyskie trojaczki : Leon, Franek i Zosia.

 


Leon, Franek i Zosia, to pierwsze w tym roku trojaczki, które przyszły na świat w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej-Goduli. Cała trójka po porodzie jest w dobrej kondycji i przebywa na Oddziale Neonatologicznych.

Dla Pani Anny i Pana Pawła z Tychów to pierwsze dzieci. Największym z rodzeństwa jest Franek, ważył po porodzie 1600 gramów, Leon 1580 a ich siostra Zosia 1280 gramów. Prawdopodobnie już za miesiąc cała rodzina w komplecie wróci do domu.

W ubiegłym roku w rudzkiej placówce odebrano 97 porodów bliźniąt i trzy porody trojaczków. W sumie z ponad 220 porodów wcześniaków 104 dzieci urodziło się z masą ciała poniżej 1500 gramów. Do tej pory najmniejszy pacjent Oddziału Neonatologicznego w Goduli ważył 410 gramów w dniu porodu, a w drugiej dobie życia 370 gramów.
Oddział Neonatologii oraz Ginekologiczno–Położniczy Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej posiadają najwyższy III stopień referencyjności. Z uwagi na to do Rudy Śląskiej trafiają najtrudniejsze przypadki, pacjentki z całego Śląska, ciąże zagrożone i powikłane.


Źródło : http://rudaslaska.naszemiasto.pl/