Tychy Falcons poznali terminarz na sezon 2019.

 


Liga Futbolu Amerykańskiego na równo dwa miesiące przed startem sezonu 2019 opublikowała szczegółowy terminarz spotkań LFA1, czyli futbolowej elity, w której ponownie zaprezentują się Tychy Falcons. Sokoły, które w minionym sezonie doszły aż do półfinału, sezon rozpoczną 23 marca meczem domowym z WarsawMets.

Prowadzeni przez Michała Kołka futboliści z Tychów w premierowym sezonie LFA radzili sobie nieźle i śmiało mogą o sobie mówić jako o czwartej sile w Polsce. Ekipa ze Śląska przegrywała bowiem co prawda z trzema czołowymi polskimi klubami, ale w pozostałych spotkaniach odnosili ważne zwycięstwa, pokonując między innymi aspirujących do krajowego TOP-u Kraków Kings w meczu decydującym o udziale w potyczce półfinałowej. Na drodze Falcons do Polish Bowl XIII stanęli ostatecznie Panthers Wrocław, którzy zresztą w finale przegrali minimalnie (13:14) z Lowlanders Białystok), zostając tym samym wicemistrzami Polski. Z obiema tymi drużynami tyszanie ponownie zmierzą się w tym roku w sezonie zasadniczym, w którym ogółem zagra 12 klubów podzielonych na dwie grupy. Każdy zespół czekają mecze ze wszystkimi rywalami ze swojej dywizji, a także trzy mecze międzygrupowe.

Sezon futbolowy rozpocznie się w naszym kraju 23 marca. To właśnie tego dnia w Tychach stawi się nowa drużyna ze stolicy – WarsawMets. Zgłaszający akces do krajowej czołówki warszawianie w swoim premierowym meczu staną więc przed niełatwym zadaniem wygrania z ubiegłorocznym półfinalistą i to na obcym terenie. W następny weekend Sokoły czeka niezwykle trudny wyjazd aż nad morze, gdzie ich rywalami będą 3-krotni mistrzowie Polski, Seahawks Gdynia. Później przeciwnikami Falcons będą kolejno aktualni mistrzowie – Lowlanders Białystok, Wataha Zielona Góra, Armia Poznań, Kraków Kings i Panthers Wrocław, a sezon zasadniczy Sokoły zakończą 1 czerwca przed własną publicznością meczem z beniaminkiem na najwyższym poziomie rozgrywkowym – mistrzem LFA2,Towers Opole.

Do półfinałów bezpośrednio awansują zwycięzcy obu grup. Ekipy z miejsc 2. i 3. rozegrają międzygrupowe mecze w „rundzie dzikich kart” zaplanowanej na weekend 8-9 czerwca. Tydzień później odbędą się półfinały, a Polish Bowl XIV zostanie rozegrane w sobotę, 29 czerwca.

Rywale Tychy Falcons w sezonie 2019 LFA1:

23 marca: WarsawMets (dom)
31 marca:
Seahawks Gdynia (ubiegłoroczny półfinalista – wyjazd)
6 kwietnia:Lowlanders Białystok (mistrz Polski – wyjazd)
14 kwietnia:Wataha Zielona Góra (dom)
5 maja:Armia Poznań (dom)
18 maja:Kraków Kings (wyjazd)
26 maja:Panthers Wrocław (wicemistrz Polski – dom)
1 czerwca:Towers Opole (dom)Informacja prasowa Ligi Futbolu Amerykańskiego