Brazylijski zespół Counter-Strike trenował na Stadionie Miejskim.

 


Team One – brazylijski zespół Counter-Strike – zorganizował obóz treningowy na Stadionie Miejskim w Tychach. Esportowa drużyna, przygotowując się do ważnych kwalifikacji skorzystała z gaming house’u, który klub sportowy otworzył niecały rok temu.

GKS Tychy Gaming House na co dzień jest miejscem treningów sekcji esportowych klubu, ale został założony również z myślą o organizowaniu bootcampów – obozów treningowych dla profesjonalnych graczy komputerowych. Do przeprowadzenia takiego zgrupowania potrzebne jest przede wszystkim pomieszczenie z najlepszej jakości sprzętem komputerowym oraz infrastruktura, która pomoże wypełnić czas wolny między treningami zawodników. Wszystko to znajduje się na Stadionie Miejskim i przekonało do wynajmu nawet organizacje esportową zza oceanu.

Team One przyleciało z Brazylii, aby wziąć udział w kwalifikacjach do najważniejszego na świecie turnieju Counter-Strike, czyli Intel Extreme Masters. Zarówno turniej główny, jak i kwalifikacje odbywają się w Katowicach. Latynosi postanowili przylecieć odpowiednio wcześniej, aby zdążyć z aklimatyzacją i wypracowaniem najlepszej formy.

– Większość dnia spędzamy na treningach, analizujemy swoją grę. Przylatując do Polski na bootcamp nie spodziewaliśmy się tak dobrych warunków do treningu, jakie zastaliśmy na miejscu. Mamy wszystko, czego potrzebujemy, aby skupić się na grze i odpowiednio przygotować do turnieju – docenia Bruno ‘bit’ Lima, kapitan drużyny Team One.

GKS Tychy, podobnie jak wiele innych europejskich klubów sportowych, widzi ogromny potencjał w esporcie i nie boi się na niego postawić. Szybki rozwój tej branży wykorzystują władze klubu.

– Prawie rok temu otworzyliśmy pierwszy na stadionie w Polsce- Gaming House. Jest to przede wszystkim projekt komercyjny, dzięki któremu do klubu wpływają pieniądze. Drużynom z całego świata oferujemy nocleg, wyżywienie, odnowę biologiczną czy wsparcie fizjoterapeutów.Obecność zespołu z Brazylii jest najlepszym dowodem na to, że inwestowanie w esport w dłuższej perspektywie może przynieść wymierne korzyści, w dodatku komercyjne. Ponadto z naszego gaming house korzysta Esportowa Akademia GKS Tychy i uczniowie pierwszej w Tychach klasy o profilu technik-informatyk z rozszerzeniem esport. Jest to obszar, który z roku na rok zyskuje coraz większe grono odbiorców. Już teraz wirtualne rozgrywki na całym świecie obserwuje podobna liczba widzów, co chociażby piłkarskie Mistrzostwa Świata czy Igrzyska Olimpijskie – mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Choć tyski gaming house jest pierwszym w Polsce, który mieści się na stadionie piłkarskim, to podobnych obiektów o takim przeznaczeniu jest w naszym kraju więcej. Jednak przy wyborze odpowiedniego miejsca na bootcamp, drużyny kierują się między innymi lokalizacją, a ta jest dużym atutem Stadionu Miejskiego. Niewielka odległość od Katowic, przez wielu uważanych za stolicę światowego esportu i w których rozgrywane są najważniejsze turnieje esportowe, przemawia za organizacjami, aby właśnie w Tychach zorganizować obóz przygotowawczy.

– Esport funkcjonuje globalnie. Cieszymy się, że z pomocą naszej agencji gaming house w Tychach został dostrzeżony i doceniony przez zagraniczne drużyny. Jestem przekonany, że przylot brazylijskiego Team One to dopiero początek i GKS Tychy jeszcze wielokrotnie zyska na swoim nieszablonowym pomyśle połączenia stadionu piłkarskiego z esportowym gaming house’m – uważa Krzysztof Kubicki, CEO agencji eMine.pro, która obsługuje esportową sekcję GKS Tychy.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z przygotowań TemOne w gaming house’u.Źródło : http://gkstychy.info/pilka/