Polscy Himalaiści patronami tyskiej szkoły.

 


W Szkole Podstawowej nr 24 w Tychach odbyło się wczoraj uroczyste nadanie placówce imienia Polskich Himalaistów. Oficjalnego odsłonięcia tablicy dokonali sami zainteresowani – Krzysztof Wielicki i Adam Bielecki, związani z Tychami wspinacze.

Decyzja o nadaniu szkole imienia Polskich Himalaistów zapadła podczas ubiegłorocznej, sierpniowej sesji Rady Miasta. Wcześniej uczniowie, rodzice i nauczyciele zgłaszali swoje propozycje oraz zorganizowali głosowanie. Wybór padł na Polskich Himalaistów. – To wy pokazujecie, że można zdobyć to, co nie zdobyte – powiedział dziś Zastępcą Prezydenta Miasta Tychy ds. społecznych, Maciej Gramatyka, wskazując na zaproszonych gości. Wśród nich, oprócz wspomnianych Wielickiego i Bieleckiego, znaleźli się m.in. Artur Małek, Marek Chmielarski czy Janusz Majer. – Z drugiej strony, w przypadku zagrożenia życia jesteście solidarni, potraficie ze sobą współpracować, pomimo rywalizacji podczas zdobywania szczytów. Ci młodzi ludzie wybrali was jako patronów i być może to właśnie z nimi zdobędziecie kiedyś jeden ze szczytów, czego wam życzę – dodał.

Podczas uroczystości uczniowie odśpiewali hymn szkoły, odbyły się pokazy tańca oraz przemówienia gości. – Zastanawiałem się co chciałbym usłyszeć, gdybym był teraz na waszym miejscu – zwrócił się do dzieci Bielecki. – Powiedziałbym temu małemu Adasiowi, że warto mieć marzenia. Warto wierzyć i słuchać siebie. O ile inni ludzie mogą dać nam szereg dobrych rad, powiedzieć co zrobić, żeby dostać dobrą pracę czy kupić mieszkanie, to na pytanie „jak być szczęśliwym?” możemy odpowiedzieć sobie tylko my sami. Znalezienia tej odpowiedzi wam życzę – powiedział urodzony w Tychach wspinacz.


Źródło : http://umtychy.pl/