Tychy żegnają Pawła Adamowicza.

 


W najbliższy piątek i sobotę w Urzędzie Miasta przy ul. Niepodległości 49, zostanie wystawiona księga kondolencyjna dedykowana zamordowanemu prezydentowi Gdańska – Pawłowi Adamowiczowi.

Tyszanie chcący symbolicznie pożegnać prezydenta Gdańska będą mogli wpisywać się do księgi kondolencyjnej, która wystawiona będzie w piątek i sobotę w głównym holu Urzędu Miasta Tychy w godzinach od 8 do 19.

Na budynkach zajmowanych przez urząd oraz jednostki organizacyjne flagi zostaną opuszczone do połowy masztu. Tam gdzie ze względów technicznych jest to niewykonalne, flagi będą przyozdobione kirem.

W piątek delegacja z Tychów wspólnie z samorządowcami z całej Polski weźmie udział w uroczystym pożegnaniu śp. Pawła Adamowicza.

W sobotę o 12.00 na Placu pod Żyrafą będzie okazja, by wspólnie, w spokoju i zadumie uczcić pamięć zamordowanego prezydenta (zachęcamy do zabrania ze sobą zniczy).

Natomiast o godzinie 19.00 w tyskiej Mediatece odbędzie się koncert w całości dedykowany pamięci śp. Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza – wypełnią go nokturny Fryderyka Chopina w interpretacji Marcina Maseckiego.

W tyskich szkołach w najbliższym czasie będą organizowane lekcje na temat „hejtu” i mowy nienawiści.

W związku z tragiczną śmiercią śp. Pawła Adamowicza została ogłoszona Żałoba Narodowa.


Źródło : http://umtychy.pl/