82 minuty Edgara w meczu z Chinami.

Reprezentacja Kirgistanu rozegrała swój pierwszy, historyczny mecz podczas tegorocznego Pucharu Azji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w którym uległa Chinom 1:2. W barwach debiutanta wystąpił pomocnik GKS Tychy, Edgar Bernhardt, który przebywał na boisku przez 82 minuty.

Podopieczni Aleksandra Kriestinina bez respektu podeszli do wyżej notowanego rywala i byli bliscy sprawienia sporej niespodzianki. W 42. minucie gry pierwszego gola zdobył zawodnik Kirigistanu, Achletdin Israiłow i na przerwę to właśnie jego drużyna schodziła z prowadzeniem. W drugiej połowie do głosu doszli jednak Chińczycy i zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, zdobywając dwa gole.

Kolejne spotkanie w grupie C Kirgizi rozegrają 11 stycznia, a ich przeciwnikiem będzie Korea Południowa.