Talent Pro : Jan Biegański i Kacper Duda powołani na zgrupowanie w Hiszpanii.

 


Zawodnicy GKS Tychy – Jan Biegański (rocznik 2002) i Kacper Duda (rocznik 2004) otrzymali powołanie na zgrupowanie Grupy Talent Pro. To nowy projekt Polskiego Związku Piłki Nożnej, w skład którego wchodzą najlepsi zawodnicy z kategorii od U-15 do U-17 w Polsce.

Obóz treningowy dla wyselekcjonowanej Grupy Talent Pro odbędzie się pod okiem selekcjonerów reprezentacji młodzieżowych, w dniach 7-15 stycznia w hiszpańskiej miejscowości Estepona.

– Największym problemem jest przejście z wieku juniora do seniorów. Młodzi zawodnicy często nie są świadomi tego, co mogą stracić, a co zyskać. Dlatego chcemy tym najlepszym pomóc. Będziemy ich analizowali, dbali o szczegóły, mieli wpływ na aspekty ich rozwoju. Wszystko we współpracy z klubami, ale chcemy, by dodatkowo pracowali nad aspektem fizycznym, motorycznym i mentalnym. Zbyt wielu z nich eliminuje się poprzez nieświadomość – mówił na jednej z konferencji Polskiego Związku Piłki Nożnej, obecny selekcjoner reprezentacji Polski U-20, Jacek Magiera.

Jan Biegański 4 grudnia skończył dopiero 16 lat, a już ma za sobą debiut w pierwszej drużynie GKS Tychy. W derbowym spotkaniu przeciwko GKS Katowice, rozegranym w rundzie jesiennej, zaliczył nawet kilka minut z opaską na ramieniu, stając się jednocześnie najmłodszym kapitanem w historii klubu. Gra na pozycji środkowego pomocnika.

Z kolei Kacper Duda 1 stycznia skończy 15 lat i również gra na pozycji pomocnika. W tyskim klubie występuje od dwóch sezonów, gdzie trafił ze szkółki GOL Bieruń. Mimo młodego wieku już teraz gra w drużynie U-17 GKS (I liga wojewódzka).


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/