MŚ U-20 w Tychach : Polska- Japonia 7:4

Mający na koncie trzy porażki Japończycy walczyli w środę o przedłużenie swoich szans na pozostanie w Dywizji 1B. Mecz zaczęli fatalnie, bo od straty dwóch bramek w ciągu 20 sekund. Wydawało się, że Polacy „ustawili” sobie spotkanie. Tymczasem goście nie załamali się i strzelili kontaktowego gola. Co prawda biało-czerwoni błyskawicznie na niego odpowiedzieli, ale rywale znów odrobili część strat. W 14 minucie było 3:2 i taki wynik utrzymał się do przerwy.

W drugiej tercji w dalszym ciągu podopieczni trenera Piotra Sarnika w dalszym ciągu nie mieli „spacerku”. Przeciwnicy nie rezygnowali, gra była wyrównana, obaj bramkarze nie narzekali na nudę. W 27 minucie nieco uspokoił sytuację Olaf Bizacki podwyższając prowadzenie gospodarzy na 4:2, ale to nie był koniec emocji w tej części spotkania, bowiem Japończycy zdołali pokonać trzeci raz Sebastiana Lipińskiego.

Przewaga biało-czerwonych nie podlegała za to dyskusji w trzeciej tercji. Najpierw w do japońskiej bramki drogę znalazł Kamil Wałęga, potem – w przewadze – trafienie dołożył Damian Tyczyński i właściwie było po wszystkim.

W 57 minucie Japończycy wycofali bramkarza i szybko… wykorzystał to Łukasz Kamiński, pakując krążek do pustej bramki. Rywale odpowiedzieli jeszcze golem, jednak to już nie miało żadnego znaczenia. Japonia pożegnała się z Dywizją 1B po czwartej porażce.

Polska – Japonia 7:4 (3:2, 1:1, 3:1)
Bramki: 1:0 Sebastian Brynkus (Jan Sołtys, kamil Wałęga, 12, 2:0 Dominik Paś (2), 2:1 Tohi Kobayashi (Yuta Sakuma, 6), 3:1 Łukasz Kmiński (Dominik Paś, Paweł Zygmunt 6), 3:2 Chikara Hanzawa (Sho Takai, Daiki Miura 14), 4:2 Olaf Bizacki (Igor Smal, Jakub Worwa 27), 4:3 Chikara Hanzawa (Keigo Hirota, Sunta Kimura, 36), 5:3 Kamil Wałęga (Olaf Bizacki, Jan Sołtys, 45), 6:3 Damian Tyczyński (51), 7:3  Łukasz Kamiński (Paweł Zygmunt, 57, do pustej bramki), 7:4 Kai Sugimoto (60).Kary: Polska – 6 minut; Japonia: 10 minut.

Najlepsi zawodnicy: Dominik Paś (Polska) i Chikara Hanzawa (Japonia)

Polska: Sebastian Lipiński – Olaf Bizacki, Szymon Bieniek, Dominik Paś, Łukasz Kamiński, Paweł Zygmunt – Patryk Wysocki, Armen Khoperia, Kamil Wałęga, Sebastian Brynkus, Jan Sołtys – Miłosz Noworyta, Patryk Gosztyła, Igol Smal, Damian Tyczyński, Jakub Worwa oraz Klaudiusz Libik, Szymon Mularczyk, Paweł Obłoński, Dominik Olszewski.

Trener: Piotr Sarnik

Japonia: Eiki Sato – Shunta Kimura, Keigo Hirota, Yuta Sakuma, Kai Sugimoto, Taiga Abe – Daiki Ayoama, Koki Yoneyama, Teruto Nakajima, Sho Takai, Tohi Kobayaski – Riku Ishida, Daiki Miura, Keitaro Yasuda, Yuto Gondaira, Chikara Hanzawa – Yamato Kon, Taiki Takebe, Daisuke Miyata, Kazuma Shimanuki, Kodai Ayoama.

Trener: Teruhiko Okita.