Nożownik, który zaatakował na dworcu PKP w Tarnowie to 33-latek z Tychów.

 


Nożownik, który zaatakował na dworcu PKP w Tarnowie to 33-letni mężczyzna z Tychów. Do zdarzenia doszło dziś przed godziną ósmą rano gdy na peron III Dworca PKP w Tarnowie przyjechał pociąg osobowy relacji Kraków-Tarnów. Jeden z pasażerów nie chciał opuścić składu pomimo tego, że pociąg skończył bieg. Obsługa pociągu wyprosiła pasażera, który wyszedł na peron dworca. Tam jednak pasażer zaczął być agresywny, wszczął awanturę z pracownikami linii kolejowej. Następnie wyciągnął nóż i zaatakował nim przypadkową osobę – wychodzącego z przejścia podziemnego 39-letniego mieszkańca Tarnowa, zadając mu ranę ciętą szyi. Napastnik po zadaniu ciosu nożem, uciekł do przejścia podziemnego. Tam został zatrzymany przez funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei, obezwładniony i przekazany przybyłym na interwencję tarnowskim policjantom.

Pokrzywdzony został przewieziony do tarnowskiego szpitala, gdzie przeszedł operację. Obecnie przebywa na jednym z oddziałów szpitalnych w stanie nie zagrażającym życiu.

Zatrzymany, to 33-letni mieszkaniec Tychów, który 28 listopada 2018 roku opuścił mury Zakładu Karnego w Tarnowie-Mościcach. W chwili zatrzymania był pijany – miał ponad 2 promile alkoholu. Aktualnie przebywa w Policyjnej Izbie Zatrzymań, skąd po wytrzeźwieniu zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie. Policjanci gromadzą materiał dowodowy w tej sprawie.


Źródło : https://www.radiopiekary.pl/