Wystawa „Pocztówki z podróży”. Zapraszamy tyszan do wspólnego tworzenia wystawy.

 


Wystawa „Pocztówki z podróży. Tyszan pamiątki z wędrówki w czasie i przestrzeni na stulecie odzyskania niepodległości” została już otwarta, my jednak wciąż czekamy na Państwa opowieści!

Planując wizytę na wystawie, zajrzyjcie Państwo do swego rodzinnego archiwum, wyszukajcie fotografie, na których utrwalone zostały ważne osoby i chwile Waszego życia, i przynieście wybrane zdjęcia ze sobą.

Na wystawie można będzie zdjęcie zeskanować, wydrukować, zapisać na odwrocie związaną z nim historię i umieścić w specjalnie wyznaczonym miejscu, a oryginał bezpiecznie zabrać ze sobą do domu.

Z każdą Państwa opowieścią wystawa stanie się bogatsza, ciekawsza i pełniejsza. Będzie żyła przez cały czas jej trwania!

Wystawę można oglądać do 15 grudnia, prezentowana jest w sali ekspozycyjnej w Dawnej Młótowni przy ul. Katowickiej 9. W czasie jej trwania odbędzie się kilka dyżurów fotograficznych z Agatą Berger:

– Na foto dyżur zapraszam wszystkich tych, którzy chcą rozwijać i współtworzyć wystawę Pocztówki z podróży. Wspólnie porozmawiamy o rodzinnych archiwach – o fotografiach w kopertach, albumach, pudełkach, szufladach, o przeobrażeniu fotografii na przestrzeni lat, zmianach z monochromatycznej, do kolorowej, a także nieustannym dziś pstrykaniu. Obejrzymy wystawę, zatrzymując się na dłużej przy wybranych fotografiach. Uczestników zachęcam do przyniesienia fotografii, wprost z archiwum rodzinnego, która po zeskanowaniu, opisaniu oraz odpowiednim docięciu stanie się częścią otwartej ekspozycji – budowanej przez cały okres swojego trwania. Każdy z uczestników będzie mógł zostawić swój fotograficzno-historyczny ślad!

Foto dyżury odbędą się:

28.11.2018 r., godz. 11:00-13:00

04.12.2018 r., godz. 16:30-18:00

05.12. 2018 r., godz. 11:00-13:00

11.12.2018 r., godz. 11:00-13:00


Źródło : http://muzeum.tychy.pl/