W stylu dowolnym i klasycznym. Spotkanie tyskich pływaków.

 


29 listopada o godz. 18 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Tyskie oblicza sportu”. Tym razem jego bohaterami będą tyskie pływaczki i pływacy!

Pływanie ma w Tychach bogate tradycje. Już w latach 30. XX wieku istniało w mieście kąpielisko z basenem, na którym odbywały się zawody pływackie. Potem pływackie życie toczyło się na krytej pływalni i w ośrodku wypoczynkowym nad Jeziorem Paprocańskim.
W latach 70. do czołówki krajowej należał zawodnik GKS-u Tychy Andrzej Spławiński, wielokrotny mistrz i rekordzista Polski na dystansie 100 i 200 m stylem klasycznym. Wielkie sukcesy odnosili tyszanie na Igrzyskach Paraolimpijskich. Maciej Maik zdobył złoty i srebrny medal w Sydney w 2000 roku. Karolina Hamer startowała na Igrzyskach Paraolimpijskich w Atenach, Pekinie, Londynie i Rio de Janeiro. Znaczące sukcesy osiągają młodzi reprezentanci MOSM-u Tychy.
Wspólnie z tygodnikiem „Twoje Tychy” zapraszamy na spotkanie nie tylko wszystkie pokolenia tyskich zawodników, uprawiających pływanie i skoki do wody, ale i tych tyszan, którzy uwielbiali relaks na tyskich kąpieliskach. Bardzo ciekawi jesteśmy Waszych wspomnień!

Prowadzenie spotkania: Wojciech Wieczorek

Szukamy fotografii!

Podczas spotkania chcemy zaprezentować jak najwięcej pływackich fotografii i pamiątek. W związku z tym prosimy tyszan, którzy uprawiali pływanie albo skoki do wody o przysyłanie zdjęć związanych z tą tematyką.
Kontakt: e-mail: p.zawadzki@tgs.tychy.pl, tel. 515 717 430


Źródło : http://muzeum.tychy.pl/