Niko Leopold Quartet.

 


Teatr Mały – 19 listopada 2018 r., godz. 18.00
bilety – 20 zł

Już podczas pierwszego tournée pod koniec 2011 roku, które wiodło przez różne kraje europejskie okazało się, że członkowie zespołu Niko Leopold Quartet są wyjątkowymi osobowościami, które idealnie ze sobą współgrają i wzajemnie się inspirują. W ten sposób uwypukliły się wspólne muzyczne cele, które idealnie ugruntowały dalszą muzyczną twórczość zespołu. Od tego momentu grupa gościła zarówno na austriackich scenach jak i za granicą. Do szczególnych sukcesów zaliczyć można występy na renomowanych festiwalach jak np. Salzburger Festspiele i Bregenz Jazz Festival.

Główna uwaga młodych muzyków z Austrii skupia się na wykonywaniu repertuaru bazującego nie tylko na jazzie tradycyjnym, nie pozostając jednocześnie obojętnym na innowacje.
W kompozycjach i aranżacjach Leopolda odnajdujemy zarówno wpływy nowoczesnego jazzu, popu ale i muzyki klasycznej. Połączenie struktur muzyki klasycznej z improwizacjami, pozwoliła muzykom na stworzenie własnego stylu który stał się przez to liryczny, spontaniczny i pełen wyrazu.
W myśl zasady „Dobre rzeczy wymagają czasu” Niko Leopold Quartet obchodzi w 2018 roku siódmą rocznicę istnienia. Wykonując nowe kompozycje jak również klasyczne utwory zespół rozpocznie swoje jubileuszowe tournée w wiedeńskim Brick 5. Następie zespół będzie koncertował w Salzburgu, Berlinie, Schwerinie, oraz w Polsce : w Rzeszowie, Kielcach, Krakowie, Bielsku-Białej, Kaliszu, Warszawie i Tychach. Następnie zaplanowana jest wizyta w studio nagrań i praca nad pierwszą, długo wyczekiwaną płytą, na której nie zostaną pominięci goście specjalni młodej austriackiej sceny jazzowej.

Skład :
Chris Kronreif – saksofon
Niko Leopold – instrumenty klawiszowe, wiolonczela, kompozycje
Judith Ferstl – kontrabas, kompozycje
Jakob Sigl – perkusja

Honorowy Patronat:

 

ORGANIZATOR:
Teatr Mały
CZAS TRWANIA:
60 minut
BILETY:
do nabycia w kasie Teatru Małego oraz na stronie www.ticketportal.pl
HONORUJEMY KARTY:
„Aktywni 60 plus” oraz „3 + liczna rodzina”

Źródło : https://teatrmaly.tychy.pl/