Wernisaż wystawy „Pocztówki z podróży”.

 


Muzeum Miejskie – 17 listopada 2018 r., godz. 18:00

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na wernisaż wystawy „Pocztówki z podróży. Tyszan pamiątki z wędrówki w czasie i przestrzeni na stulecie odzyskania niepodległości”.

Wystawa jest zwieńczeniem akcji „Pocztówki z podróży”, którą Muzeum zainicjowało w czerwcu 2018 roku, postanawiając uczcić stulecie odzyskania niepodległości stoma fotografiami opowiadającymi historię Tychów z lat 1918 – 2018.

Poprosiliśmy mieszkańców miasta, aby przeszukali domowe archiwa, znaleźli fotografie ważne dla nich z jakichś powodów i podzielili się z muzealnikami wyszukanymi pamiątkami oraz towarzyszącymi im opowieściami.

Zebrane w ramach akcji zdjęcia publikowane są na stronie internetowej Muzeum Miejskiego oraz na muzealnym fanpage’u. Publikacja rozpoczęła się 23 września, tj. sto dni przed zakończeniem 2018 roku.

Na wystawie wszystkie pozyskane fotografie zobaczymy w jednym miejscu, bez konieczności korzystania z łączy internetu.

Zgromadzony zbiór tworzy wyjątkową opowieść o życiu miasta z lat 1918 – 2018 – historyczną, społeczną, obyczajową – ukazaną poprzez pryzmat osobistych przeżyć i doświadczeń, dzięki której dowiadujemy się nie tylko, jakie wydarzenia miały miejsce, czyja działalność znacząco wpłynęła na rozwój miejscowości, ale także jakie samochody jeździły po tyskich ulicach, jak ubierali się mieszkańcy, gdzie się spotykali.

Wystawa potrwa do 15 grudnia. Będzie to już ostatnia ekspozycja prezentowana przez Muzeum Miejskie w Tychach w sali przy ul. Katowickiej 9.

Pocztówki z podróży to działanie Muzeum Miejskiego w Tychach w ramach Programu Niepodległa, obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pocztówki z podróży.
Tyszan pamiątki z wędrówki w czasie i przestrzeni na stulecie odzyskania niepodległości

wystawa w Muzeum Miejskim w Tychach

Wernisaż: 17 listopada 2018, godz. 18.00
Miejsce: Dawna Młótownia, ul. Katowicka 9
Czas trwania: 20 listopada – 15 grudnia 2018

Patroni medialni wystawy
TVP 3 Katowice
Radio eM
Twoje Tychy
Tychy.pl
Nowe Info


Źródło : http://umtychy.pl/