Miguelo Delgado Trio w Riedel Music Club.

 


Riedel Music Club – 9 listopada 2018 r., godz. 20.00

Miguelo Delgado jest gitarzystą i kompozytorem odkrywającym różne style i rytmy, które tworzą część jego muzycznego wszechświata. Biorąc za punkt odniesienia jazz, artysta zanurzył się w dźwiękach charakterystycznych dla różnych miejsc i stylów. Próbuje połączyć muzykę w sposób osobisty, zawsze szukając konfluencji i wspólnego punktu. Po wielu latach spędzonych w różnych grupach, kompozytor z Sewilli czuje, że nadszedł moment, aby się skupić na projektach osobistych i dlatego, po długim okresie, spędzo
nym na kompozycyji, nagrywa swoją pierwszą płytę nazwaną “Ritmo&Cambio” (Październik 2013). Płytę, która uhonoruje jazz, styl który uważa za kręgosłup swojej kompozycji i formę zrozumienia muzyki. Podczas prezentacji “Ritmo&Cambio”, muzyk z Sevilli kontynuuje rozwój swojej koncepcji kompozycji, biorąc go na bardziej osobisty poziom i tworzy nową płytę “LUZ” (lipiec 2014), nagrywając wyłącznie na gitarze akustycznej. W tej drugiej pozycji, gitarzysta proponuje muzykę spokojniejszą i wolniejszą, szukając kontrastu do płyty poprzedniej.
W maju 2015, po szczegółowym przestudiowaniu swojego albumu, opracowuje trzecią już produkcję “LUZ*2.0”. Projekt w którym zagłębia poprzednie tematy z różnorodnymi dźwiękami i muzycznymi punktami widzenia, poszerzając paletę akustyczną, możliwości i potencjał każdego ze swoich poprzednich utworów. Ostatnio, w maju 2017, kompozytor prezentuje swoją czwartą pracę “Motu Cordis”. Na tej płycie zbiera esencję poprzednich projektów, wnosząc odrobinę świeżości i stawiając na rytmikę i harmonię współczesną.

Bilety 30zł w Klubie
W dniu koncertu 40zł


Źródło : Riedel Music Club