Czy tyscy hokeiści zagrają w reprezentacji Polski ?

 


Dziesięciu hokeistów ze Stowarzyszenia Zawodników Hokeja na Lodzie odmówiło udziału w zgrupowaniu reprezentacji Polski i turnieju Euro Ice Hockey Challenge w Gdańsku. Powodem jest brak postępów w negocjacjach zawodników z Polskim Związkiem Hokeja na Lodzie w sprawie uregulowania długu finansowego wobec graczy.

Na turniej do Gdańska nie pojadą: Krystian Dziubiński, Grzegorz Pasiut, Patryk Wronka, Tomasz Malasiński, Jakub Wanacki, Aron Chmielewski, Paweł Dronia, Patryk Wajda, Maciej Kruczek i Damian Tomasik. Nad udziałem w imprezie EIHC zastanawia się też wielu hokeistów GKS Tychy, co prawdopodobnie skończy się także ich absencją.

Jeszcze kilka dni temu grupa czołowych polskich hokeistów, która powołała do działania Stowarzyszenie Zawodników Hokeja na Lodzie zapewniała, że nie będzie bojkotować reprezentacji Polski. W tej chwili SZHL też nie nazywają tego bojkotem, lecz indywidualną decyzją części hokeistów. Niektórzy z członków stowarzyszenia, jak Oskar Jaśkiewicz czy Przemysław Odrobny, mają bowiem zamiar pojawić się na zgrupowaniu polskiej kadry.

Główną kością niezgodny pomiędzy PZHL i hokeistami pozostają zaległości finansowe, sięgające rzekomo nawet pół miliona złotych. Według najnowszych nieoficjalnych informacji podanych przez fachowy portal hokej.net, związek próbuje uniknąć spłaty tego długi, oferując uregulowanie 25 procent zobowiązania i anulowanie całej reszty. O tym jednak hokeiści nie chcą nawet słyszeć.

Od 9 do 11 listopada odbędzie się turniej EIHC w Gdańsku. Turniej będzie oficjalnym debiutem fińskiego selekcjonera Biało-Czerwonych. Rywalami Biało-Czerwonych będą kolejno drużyny: Danii, Norwegii i Austrii (cała trójka to reprezentacje grające w światowej Elicie).

Polscy hokeiści w tym roku spadli z Dywizji IA i w 2019 będę rywalizować w Dywizji IB, czyli na trzecim poziomie światowego hokeja. PZHL wdrożyło plan naprawczy, ograniczono zwłaszcza koszty utrzymania związku. Atmosfera wokół polskiego hokeja jest napięta, niedawno zrezygnował prezes Piotr Demiańczuk.


Źródło : https://sport.onet.pl/