Wodny Park Tychy zaprasza na Otwarte Mistrzostwa Górnego Śląska w pływaniu.

 


W sobotę 8 grudnia, na basenie sportowym Wodnego Parku Tychy, odbędą się Otwarte Mistrzostwa Górnego Śląska w pływaniu w kategorii „Masters”. To pierwsze tak duże wydarzenie pływackie w tym obiekcie.

– Strefa sportowa Wodnego Parku Tychy to dwa nowoczesne baseny, w tym jeden z ruchomym dnem. Odbywają się tam lekcje pływania, wodny fitness, ćwiczenia na rowerach wodnych i wiele innych zajęć. Chcemy wykorzystywać potencjał wszystkich parkowych stref. Pod koniec września na symulatorze surfingu odbyła się pierwsza edycja zawodów surferskich. Teraz czas na zawody w basenie sportowym dla pływaków, których zarówno w Tychach, jak i poza nimi nie brakuje – mówi Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A.

Otwarte Mistrzostwa Górnego Śląska w pływaniu w kategorii „Masters” zaplanowano na  sobotę 8 grudnia. W zawodach mogą wziąć udział zawodniczki i zawodnicy w wieku od 20 lat (urodzeni w 1998 roku) i starsi. Impreza będzie podzielona na dwa bloki obejmujące konkurencje indywidualne kobiet i mężczyzn na dystansach 50, 100 i 200 metrów oraz sztafety. Zawody będą prowadzone seriami na czas (pomiar elektroniczny), a w trakcie ich trwania będą obowiązywały przepisy Masters FINA i Masters PZP. Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną do 1 grudnia, a szczegóły dotyczące zapisów oraz regulamin zawodów można znaleźć na stronie internetowej Wodnego Parku Tychy (www.wodnypark.tychy.pl/regulaminy)

Najlepsi pływacy i pływaczki z poszczególnych kategorii zostaną nagrodzeni dyplomami i medalami, a wszyscy uczestnicy otrzymają zestaw gadżetów sponsorskich w ramach pakietu startowego. Będą też nagrody niespodzianki.


Źródło : https://www.wodnypark.tychy.pl/