Tyszanie uważajcie ! Kolumny rządowe coraz bliżej naszego miasta.

 


Tyszanie uważajcie ! Kolumny rządowe coraz bliżej naszego miasta. Strach pomyśleć gdzie i jak taka kolumna mogłaby się u nas rozbić. Miejmy nadzieję, że pani vice premier będzie omijała Tychy jak najdłużej.

Dzisiaj około godziny 13 w Imielinie doszło do kolizji kolumny rządowej. Jak informuje RMF FM w środku była Beata Szydło. W kolizji nie brały udziału inne pojazdy – informuje SOP. Pierwszy z samochodów w kolumnie miał zahamować przed przejściem dla pieszych, drugi z samochodów nie zdążył wyhamować i uderzył w przewodzące kolumnie auto. Nie było zagrożenia dla osób przemieszczających się. Do zdarzenia odniosła się już sama Beata Szydło. Na swoim Twitterze poinformowała, że to „drobna stłuczka” i „nikomu nic się nie stało”.

4 października w Oświęcimiu doszło do wypadku z udziałem samochodu policyjnego z kolumny prezydenta Andrzeja Dudy. Wypadek kolumny prezydenckiej w Oświęcimiu. Samochód potrącił dziecko. Stało się to, gdy jadąca powoli kolumna prezydencka z radiowozami na czele podjeżdżała do przejścia dla pieszych. Kierowca trzeciego z kolei radiowozu zatrzymał się, bo zauważył przy przejściu chłopca na hulajnodze. Przepuścił go. – Kiedy dziecko przeszło, policjant powoli ruszył. Wówczas wbiegł drugi chłopiec, który wpadł na samochód. Uderzył w prawe nadkole i upadł – relacjonowała wówczas rzecznik policji w Oświęcimiu Małgorzata Jurecka. Chłopcu nic się nie stało. Po kilku godzinach i wizycie w szpitalu, wrócił do domu.

Do podobnego zdarzenia doszło w lutym ubiegłego roku w Oświęcimiu. 21-letni kierowca fiata seicento nie zauważył kolumny uprzywilejowanych samochodów i wymusił pierwszeństwo. Auto BOR, chcąc uniknąć zderzenia, zjechało z drogi i uderzyło w drzewo.