Set dj’ski w Andromedzie.

 


Pasa z Kultury Andromeda – 26 października 2018 r., godz. 19:00

Elektro-folk na dobry początek jesieni

DJ 5cet –  pionier drum’n’bassu na Śląsku, autor muzyki do filmu o Paktofonice „Jesteś Bogiem” oraz twórca projektu ElectroKilar – na koncercie w Tychach!

W jesienny piątkowy wieczór 26 października Szymon Padoł znany jako DJ 5cet zaserwuje nam tym razem – zaaranżowane specjalnie na potrzeby naszego wydarzenia – remiksy dawnych śląskich utworów w połączeniu z elektroniką!

Set rozpocznie się o godz. 19.00. Zapraszamy do Pasażu Kultury Andromeda w Tychach (pl. Baczyńskiego 2).

Szymon Padoł to producent muzyczny, kompozytor muzyki filmowej, filmowiec, autor licznych remiksów audio i video. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na wydziale Radia i Telewizji.

Skończył podstawową szkołę muzyczną w klasie perkusji, grał na basie w kapelach punkowych. Elektronika interesowała go zawsze, na osiemnastkę kupił sobie profesjonalną kartę muzyczną do komputera, a gramofony – gdy zaczął pracować w Londynie (1999). Popularność przyniosła mu płyta „DJ 5:cet prezentuje: R+”, z remiksami wszystkich piosenek z płyty Pokahontaz „Receptura” (2005). Brał udział w ogólnopolskiej trasie koncertowej „MTV Pokahontaz R+ Tour”, w czasie której odpowiedzialny był za wizualizacje.

Współpracował z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej m.in. z Kazikiem Staszewskim, Syntetic, Paktofoniką.

Chętnie eksploruje obszary dźwięku i obrazu ruchomego. Pasjonat podróży.

Jednym z najważniejszych dzieł Szymona Padoła z ostatniego czasu jest projekt ElectroKilar, powstały w 2017 roku, z okazji 85. rocznicy urodzin wybitnego kompozytora muzyki symfonicznej i filmowej Wojciecha Kilara. Dzięki projektowi publiczność miała okazję usłyszeć najwspanialsze dzieła słynnego kompozytora w nowoczesnych i zaskakujących aranżacjach elektronicznych. DJ 5cet wykonał je wraz z muzykami Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO pod batutą Marka Mosia.

Jeśli jesteście ciekawi, jak zabrzmią remiksy dawnych śląskich utworów wybrane i zaaranżowane przez Szymona Padoła, koniecznie przyjdźcie na koncert do Andromedy!

https://www.facebook.com/dj5cet/

Muzyka
https://www.mixcloud.com/dj5cet/
https://soundcloud.com/5cet

Organizatorzy
Muzeum Miejskie w Tychach
www.muzeum.tychy.pl

Miejskie Centrum Kultury w Tychach
www.kultura.tychy.pl

Bilety: 20 zł

Do nabycia na www.ticketmaster.pl oraz w Pasażu Kultury Andromeda na godzinę przed koncertem (w przypadku dostępności miejsc).


Źródło : http://umtychy.pl/