PHL : GKS Tychy – KH Energa Toruń 3:1

 


Tyszanie udanie zrewanżowali się Enerdze Toruń za ostatnią ligową porażkę. Tym razem to trójkolorowi zgarnęli komplet punktów po zwycięstwie 3:1. Losy meczu ważyły się praktycznie do samego końca, bowiem ze znakomitej strony pokazał się bramkarz gości.

Tyszanie po przygodzie z Hokejową Ligą Mistrzów musieli wrócić do ligowej rzeczywistości. Pojedynek z Energą Toruń był świetną okazją do rewanżu za ostatnią porażkę 0:2. GKS od początku przeważał i stwarzał sobie więcej sytuacji bramkowych. Jako pierwszy Patrika Spesnego pokonał Bartłomiej Pociecha. W końcówce goście praktycznie nie wychodzili z własnej tercji, ale strzały Komorskiego, Jeziorskiego czy Rzeszutko nie potrafiły znaleźć drogi do siatki.

W drugiej odsłonie obraz gry się nie zmienił. Tyszanie nieźle realizowali założenia taktyczne, ale wciąż mieli problemy ze skutecznością, a Patrik Spesny był dzisiaj w znakomitej dyspozycji. Kiedy na ławkę kar powędrował Mateusz Bryk goście skorzystali z szansy na wyrównanie. Były zawodnik GKS – Artsiom Mentsiuk – skutecznie wykorzystał przewagę. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Andrei Mikhnov z najbliższej odległości pokonał Spesnego i Mistrzowie Polski ponownie byli na prowadzeniu.

Zaliczka jednego gola była zbyt małą przewagą, aby tyszanie spokojnie mogli myśleć o zwycięstwie. Przyjezdni już raz wykorzystali w tym meczu przewagę, wiec kiedy sędzia podyktował kolejną karę dla GKS wydawało się, że pod tyską bramką zrobi się gorąco. Nic bardziej mylnego. Trójkolorowi błyskawicznie przejęli krążek, a Tomas Sykora znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem torunian. Napastnik GKS z zimną krwią pokonał Spesnego i tym samym ustanowił wynik spotkania na 3:1.

GKS Tychy – KH Energa Toruń 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
1:0 Bartłomiej Pociecha (15:12)
1:1 Artsiom Mentsiuk – Daniel Minge – Tomas Parizek (25:48) 5/4
2:1 Andrei Mikhnov – Adam Bagiński – Peter Novajovsky (32:42) 5/4
3:1 Tomas Sykora – Andrei Mikhnov (52:39) 4/5

GKS Tychy: Murray, (Lewartowski); Pociecha, Ciura, Sykora, Komorski, Mikhnov; Bryk, Górny, Gościński, Rzeszutko, Bagiński; Kotlorz, Novajovsky, Klimenko, Cichy, Szczechura; Kolarz, Kogut, Jeziorski, Galant, Witecki.


Źródło : http://gkstychy.info/hokej/