KTK Gronie z pierwszym pucharem w tym roku.

 


Relacja z RAJDU ROWEROWEGO „SZUM GUM” – organizowanego przez Komisję Turystyki Kolarskiej przy O/PTTK w Mikołowie 6.10.2018

6.10.2018 nasz klub zorganizował wyjazd na imprezę rajdu rowerowego „SZUM GUM”   organizowaną przez Komisję Turystyki Kolarskiej przy O/PTTK w Mikołowie. Wyjazd uczestników nastąpił spod hotelu „Tychy”. Na miejscu zbiórki stawiło się 14 – tu turystów kolarzy. Trasą poprzez Wilkowyje dojechaliśmy na miejsce startu pod Miejską Placówkę Muzealną w Mikołowie, gdzie nastąpiło spotkanie wszystkich uczestników rajdu. Placówka jest miejską jednostką organizacyjną i mieści się w tzw. Białym Domku – siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego Urzędu Miasta w Mikołowie. Placówka została otwarta w 2006. Wszyscy uczestnicy mogli ją zwiedzić za darmo, oglądając bardzo ciekawe eksponaty. Na muzealną ekspozycję składają się przedmioty, obrazujące dzieje Mikołowa oraz życie jego mieszkańców (meble, przedmioty codziennego użytku). Jest obiektem całorocznym, czynnym od poniedziałku do piątku. Po zwiedzeniu ekspozycji udaliśmy wraz z organizatorami na metę rajdu usytuowaną na terenach tzw. Ynzli – ośrodka położonego w Łaziskach Górnych przy ul. Południowej. Organizatorzy zorganizowali tutaj kilka konkursów sprawnościowych dla uczestników rajdu, gdzie bardzo dobrze wypadli turyści z naszego klubu. W konkursie strongmana nasz kol. Paweł Bojczuk oraz koleżanka Teresa Skibicka w tej samej kategorii dla kobiet zajęli pierwsze miejsce. Najważniejszym jednak osiągnięciem dla nas było zdobycie pucharu dla najliczniejszego klubu rowerowego. Warto nadmienić, iż każdy miał możliwość upieczenia na ognisku kiełbasek przywiezionych przez siebie, które to ognisko przygotowali organizatorzy. W podsumowaniu trzeba zaznaczyć, że pogoda była przepiękna i wszyscy zwłaszcza dzieci, które były uczestnikami tego rajdu były w „siódmym niebie”.

opr. S. Bajda, zdjęcia J. Kotowski