Pożar w zakładach Nitroerg w Bieruniu.

 


Groźna sytuacja w zakładach Nitroerg w Bieruniu (woj. śląskie) produkujących m.in. materiały wybuchowe. Zapalił się wentylator odciągowy. Na szczęście nikt nie ucierpiał, 15 pracowników opuściło zagrożony rejon przed przybyciem straży pożarnej.

 Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem. Na miejsce przyjechało kilkanaście zastępów straży pożarnej, m.in. z Pszczyny, Katowic, Tychów czy Mikołowa. Na parkingu tuż przy zakładzie produkcyjnym został utworzony specjalny punkt dodatkowych sił i środków. Sytuacja była bardzo poważna, bo na terenie zakładu znajdują się materiały wybuchowe, a sam budynek otaczają tereny leśne.

Jak podała śląska straż pożarna, wentylatory odciągowe mieszczą się obok budynku produkcyjnego, w osobnym pomieszczeniu. Nie wiadomo na razie, dlaczego jeden z nich się zapalił.

Zakład w Bieruniu jest częścią spółki Nitroerg SA, w skład której wchodzi też zakład w Krupskim Młynie. W Bieruniu produkowane są materiały wybuchowe emulsyjne, nitroglicerynowe i amonowo-saletrzane, nieelektryczne systemy inicjowania oraz zapalniki elektryczne.


Źródło : https://www.tvp.info/