„Bezpieczny, Aktywny i Zdrowy Senior”.

 


Policjanci z tyskiej komendy uczestniczyli w spotkaniu o nazwie „Bezpieczny, Aktywny i Zdrowy Senior” aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Seniorzy są grupą narażoną na działanie oszustów, którzy wykorzystują ich łatwowierność i ufność. Dlatego im większa ich świadomość dotycząca zagrożeń tym większe prawdopodobieństwo, że nie dają się „nabrać” na legendy przestępców.

Policjanci tyskiej komendy, w ramach Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, odwiedzili ich podczas spotkania pod nazwą „Bezpieczny, Aktywny i Zdrowy Senior” w Mediatece w Tychach. Spotkanie było doskonałą okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa oraz zagrożeń jakie na nich czyhają oraz promowania zdrowego i wolnego od uzależnień trybu życia. Policjanci omówili jakimi metodami działają oszuści oraz jak się zachować by nie paść ich ofiarą.

Podkreślili, że wszystkie te metody łączy presja czasu ze strony przestępców. Najlepszym sposobem przeciwdziałania jest więc duża ostrożność przy podejmowaniu decyzji. Jeśli cokolwiek budzi nasze wątpliwości, zakończmy rozmowę. Poinformujmy naszych najbliższych o podejrzanej sytuacji. Nie wahajmy się również zadzwonić pod numer alarmowy 112.

Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych – informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/