W sobotę startuje Tyska Liga Futsalu. Harmonogram 1 kolejki.

 


Już dosłownie kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia 9 edycji Tyskiej Ligi Futsalu! Pół roku zleciało niczym mrugnięcie oka, a przełom września i października oznacza start rozgrywek, które w tym roku zapowiadają się jeszcze ciekawiej niż ostatnio.

Tytułu wywalczonego w minionym sezonie bronić będą Piwkarzyki i bez dwóch zdań ta ekipa jest jednym z głównych kandydatów do końcowego triumfu w nadchodzących rozgrywkach. Najmocniejszą stroną Mistrzów TLF jest równorzędna gra całego zespołu oraz silna kadra jaką dysponowali podczas każdej kolejki. Głównymi rywalami Piwkarzyków będą Hapoel Beer Kebab, czyli zespół który przebojem przebrnął przez swój premierowy sezon w TLF i zajął w nim drugie miejsce. Największą gwiazdą zespołu jest ich kapitan – Grzegorz Migdał, który został wybrany najlepszym zawodnikiem TLF, a jego kapitalną postawę zauważyli działacze pierwszoligowego GKS-u Futsal Tychy, którzy zgłosili Migdała do rozgrywek 1 ligi futsalu. Drugim zespołem który ma największe szanse na odebranie Piwkarzykom mistrzowskiego tytułu będą Bad Boysi, posiadający w swoich szeregach najlepszego bramkarza ligi – Adama Borowskiego (również grający w pierwszoligowym GKS-e). BB przed zbliżającym się sezonem dokonali bardzo poważnego wzmocnienia w postaci Michała Kasprzaka, który w ubiegłym sezonie w barwach Centrum w 16 spotkaniach zdobył aż 18 bramek dzięki czemu zgarnął statuetkę za 2 miejsce w kategorii „najlepszy zawodnik”.

Po fatalnym ubiegłym sezonie do gry o najwyższe cele z całą pewnością będą chcieli włączyć się zawodnicy Jesion. Na plus ubiegłe rozgrywki zakończył Matador zajmując najwyższe w historii swoich występów – 4 miejsce. Ekipa Michała Żerdki na pewno ucieszyła by się z powtórzenia tego wyniku.

W sztabie szkoleniowym GKS-u Futsal Tychy U-18 doszło do bardzo istotnej zmiany. Na stanowisku trenera Samuela Janię zastąpił bowiem Michał Słonina. Były reprezentant Polski w Futsalu z całą pewnością podniesie jakość gry młodego zespołu GKS-u.

O środek tabeli walczyć powinny pozostałe zespoły w tym m.in. Piłkarscy Emeryci, FCA czy ZET Szpilernia. Wielką niewiadomą będzie postawa obu beniaminków czyli Królewskich i The Naturat. Czy któraś z obu tych drużyn zaskoczy tak samo jak Hapoel ? Odpowiedź poznamy już po kilku tygodniach gry.

Jedno jest pewne! Emocji z całą pewnością nie zabraknie i oby były to emocje wyłącznie pozytywne. Wszystkim zespołom które zagrają w sezonie 2018/2019 życzymy radości z gry i walki o Mistrzostwo Tyskiej Ligi Futsalu!

 

1 kolejka (29.09.18) SOBOTA

8:30 ZET Szpilernia – Młodzi Wilcy (mecz pod znakiem zapytania, odbędzie się wyłącznie w przypadku zgłoszenia nowej drużyny która zastąpi Wilców)

9:20 GKS Futsal Tychy U-18 – Piwkarzyki

10:10 ATP Matador ’98 – The Naturat

11:00 Jesiony – FCA

11:50 Piłkarscy Emeryci – Królewscy

12:40 Bad Boys – Hapoel Beer Kebab


Źródło : http://futsal-tychy.futbolowo.pl