Future Shorts Summer w Klubie Wilkowyje MCK.

 


Klub Wilkowyje MCK – 27 września 2018 r. godz, 17.00

wstęp wolny

Future Shorts Summer Season – pokaz krótkich metraży

Przed nami kolejna sezonowa odsłona Future Shorts w Klubie Wilkowyje MCK na pożegnanie lata. W programie obejrzymy 6 filmów, m. in. z Francji, Hiszpanii i Chorwacji, które jak zwykle prezentują poziom najważniejszych europejskich festiwali filmowych. Future Shorts, mimo że niezmiennie ukazuje szeroką gamę tematyczną i gatunkową, to w selekcji letniej na pierwszy plan wybijają się niejednoznaczne portrety współczesnych mężczyzn – agenta modelek, który zmaga się z obowiązkami wynikającymi z jego zawodu, młodego mężczyzny, próbującego przetrwać miłosne rozstanie, a także sylwetki ojców, widziane przez pryzmat własnych dzieci. To będzie piękna podróż w świat głównie męskich emocji, wyzwalanych codziennym życiem.

Program:

1. Picture World / reż. Elin Övergaard / Szwecja, 2017 / fabuła / 13 min.

Evan, agent modelek, stara się, aby sesja fotograficzna przebiegała jak najlepiej. Film, który gra z naszym potępiającym spojrzeniem.

2. Everything Lives: Looking at the Artist as Father / reż. Huw Wahl / Wielka Brytania, 2016 / dokument eksperymentalny / 24 min.

Osiągnięcie kamienia milowego w wieku dziewięćdziesięciu lat przywołało pytania o „czas pozostały”, ale czy może istnieć koniec czegoś tak nieskończonego jak własny czas? Ten nagrany na 16mm taśmie film, to częściowo obserwacja, a częściowo performance o współpracy ojca z synem, tworzących intymny obraz powierzchni, dźwięków i wydarzeń, które kształtują podjęty przez nich temat: artysta jako ojciec.

3. Just Swimming / reż. Darko Vidackovic / Chorwacja, 2017 / animacja / 10 min.

Nurkowanie z codziennego życia do głębokich wód świadomości, do świata wiecznych, czystych form. To powrót do samego siebie, powrót do domu.

4. Flight / reż. Laura Wahda / Wielka Brytania, 2017 / dokument / 10 min.

Dwie młode siostry, które przybywają do Szwecji po ucieczce przed wojną w Syrii, stają się nastolatkami w nowym świecie. Próbują zachować wspomnienia z ich niegdyś pięknego domu, jednocześnie starając się poradzić sobie z konsekwencjami dorastania w otoczeniu wojny.

5. You Will Be Fine / reż. Céline Devaux / Francja, 2017 / animacja / 15 min.

Daj temu czas. Przejdzie ci. Jean świętuje swoje urodziny, upija się i przypomina sobie okropny weekend, który doprowadził do jego rozstania z Mathilde.

6. The Disinherited / reż. Laura Ferrés / Hiszpania, 2017 / komedia / 17 min.

Portret ojca reżyserki, który mierzy się upadkiem rodzinnego biznesu. Pere Ferrés ma 53 lata i posiada małą firmę przewozową. Brak pieniędzy zmusza go to wożenia klientów na wieczory panieńskie, którzy niszczą jego pojazd, a Pere nie jest przygotowany na utratę swojej godności.

Łączny czas pokazu: 89 min.

Klub Wilkowyje MCK
ul. Szkolna 94
tel.: 32 227 26 22/691 770 344
klub@mck.tychy.pl


Źródło : http://kultura.tychy.pl/