Inwestycje na osiedlu Chemików w Bieruniu.

 


Na osiedlu Chemików realizowanych jest obecnie kilka inwestycji miejskich. Przy blokach mieszkalnych budowane są nowe miejsca parkingowe, a na całym osiedlu rozpoczął się montaż energooszczędnego oświetlenia ulicznego w technologii LED. Zakończono już instalację siłowni „Pod Chmurką”. Na tym jednak nie koniec inwestycji w tej części miasta.
BUDOWA MIEJSC PARKINGOWYCH
Do końca października na osiedlu Chemików powstaną 34 nowe miejsca parkingowe. Buduje je firma PRII SKAWEX w pobliżu budynków mieszkalnych o numerach: 93, 97, 101, 109, 111, 113, 115. Inwestycja ta zakłada również przebudowę chodników i infrastruktury towarzyszącej, tj. kanalizacji deszczowej oraz wpustów i przykanalików.

Przed blokiem nr: 113-115 parking jest już prawie gotowy, teraz prace przesunęły się przed kolejny budynek. Nowe miejsca parkingowe budowane są z kostki betonowej oraz z płyt ażurowych, chodnik natomiast wykonany będzie z kostki betonowej.

INSTALACJA EFEKTYWNEGO ENERGETYCZNIE OŚWIETLENIA

Ruszyły prace związane z instalacją nowoczesnego oświetlenia zewnętrznego typu LED. Ich koniec nastąpić ma w październiku. W ramach realizacji tej inwestycji na osiedlu Chemików zamontowanych zostanie 130 nowych opraw oświetleniowych

Montaż oświetlenia ledowego docelowo doprowadzić ma do znacznego obniżenia kosztów utrzymania oświetlenia ulicznego, zwiększając jednocześnie jego niezawodność. Niewątpliwymi zaletami lamp typu LED są efektywność – zapewniają bowiem bardzo dobrą widoczność, a także trwałość – ich żywotność jest znacznie dłuższa niż w przypadku oświetlenia kablowego. Ponad to, oświetlenie ledowe jest bardzo ekologiczne – gwarantuje niską emisję  spalin.

Zadanie realizuje firma Tomala Marek Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „TOM-ELECTRO I”.

BUDOWA SIŁOWNI ZEWNĘTRZNEJ

Zakończyły się prace związane z montażem urządzeń siłowni zewnętrznej. Jest to inwestycja zrealizowana w ramach zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Bierunia. Nowo powstała siłownia „Pod chmurką” oddana już została do użytku mieszkańców. Prezentuje się znakomicie i bardzo dobrze służy użytkownikom.

Ponadto na osiedlu Chemików wykonywane są jeszcze inne zadania inwestycyjne:
  • Wymieniona została nawierzchnia boiska znajdującego się na osiedlu Chemików. Nowa trawa została zasiana. Przez ostatnie tygodnie boisko nie było dostępne, gdyż trawa musiała się zakorzenić. Nowe, bezpieczne boisko już wkrótce będzie służyć osiedlowym piłkarzom.
  • Ku końcowi zmierza gruntowny remont budynku Domu Kultury „Gama” mieszczącego sie przy ulicy Chemików 45. Na początku października zmodernizowany obiekt „zwrócony” zostanie mieszkańcom.


Źródło : http://www.bierun.pl/