Dziecięca Hokejowa Liga Mistrzów na tyskim Stadionie Zimowym.

 


Mogli poczuć atmosferę Ligi Mistrzów i sprawdzić swoje umiejętności. Na Stadionie Zimowym w Tychach odbył się turniej dla dzieci w ramach Champions Hockey League. Na tafli kibice zobaczyli prawie 30 młodych hokeistów ze szkółek i klubów z Tychów. W zawodach wzięły udział cztery drużyny. Każda z nich otrzymała koszulki od grupowych rywali GKS Tychy. W akcji zobaczyliśmy Mistrzów Polski, IFK Helsinki, Skelleftea AIK i Bolzano.

– Wyszła propozycja od GKS Tychy, żeby w ramach promocji spotkań rozgrywanych w Tychach zorganizować turniej dla naszych młodych zawodników. Chcieliśmy, żeby przynajmniej przez kilka minut mogli się oni poczuć się jak nasi seniorzy, rozgrywając mecze z drużynami z Finlandii, Szwecji i Włoch- mówi Tomasz Kurzawa, trener.

Chcemy, żeby w przyszłośczagrali w Lidze Mistrzów w barwach GKS Tychy. Już teraz jest to dla nich duża motywacja i możliwość sprawdzenia siebie w tym turnieju– dodaje Tomasz Kurzawa, trener.

Turniej wygrał zespół IFK Helsinki, drugie miejsce przypadło Skelleftea AIK, a ostatnie miejsce na podium ex aequo zajęły GKS Tychy i Bolzano.Źródło : http://gkstychy.info/hokej/