Light& Sound Festival.

 


Energetyczne zakończenie lata może w Tychach oznaczać tylko jedno! Miejskie Centrum Kultury i Browar Obywatelski zapraszają na Tychy Light& Sound Festival. 8 września czekają na Was trzy sceny muzyczne, międzynarodowe gwiazdy muzyki elektronicznej, a ponadto konkurs i nocne pokazy mappingowe, wystawa grafik profesora Adama Romaniuka i inne.

Zatrzęsienie elektronicznej muzyki w tyskim Browarze Obywatelskim rozpocznie się już o 17.00, kiedy wystartuje plenerowa scena Chillout. To też jedyna okazja, żeby poznać niezwykłe grafiki profesora Adama Romaniuka, pedagoga Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, poruszającego się w obszarach grafiki warsztatowej i komputerowej, malarstwa i plakatu.

Charakterystyczne zabudowania Browaru Obywatelskiego staną się kanwą do niezwykłych projekcji mappingowych, które wystartują o 21.30 – zobaczymy starcie projektów, zgłoszonych w jedynym w Polsce konkursie mappingu. To okazja do pokazania swoich umiejętności graficznych z jednym z charakterystycznych tyskich budynków w tle, bazując na motywie przewodnim festiwalu, którym w tym roku jest ogień. Nie bez przyczyny więc na zebranych czekać będzie także dynamiczne fireshow, a to wszystko pomiędzy dwiema pozostałymi scenami: ElectronicStage i BrokenStage. Usłyszymy topowych wykonawców muzyki elektronicznej: Blooma, Taka, Coocolino, Concept of Thrill, Retail, Łysyni, HaN, L Plus, Pure Sound Collective, Mr Floppy, Gruesome, Dethria, Centi i Stimulus.

Trzem scenom muzyki towarzyszyć będzie największa w Polsce całonocna inwazja foodtrucków.

Wstępna Tychy Light & Sound Festival jest wolny.