Była biathlonistka, Weronika Nowakowska, kandydatką do rady powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

 


Weronika Nowakowska po zakończeniu kariery sportowej zaangażowała się w wiele projektów. Chce pójść w politykę i jest kandydatką do rady powiatu bieruńsko-lędzińskiego z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Krystiana Grzesicy.

Decyzja o zakończeniu kariery nie była łatwa, ale Weronika Nowakowska postanowiła skupić się na rodzinie i rozwijaniu własnego biznesu. W Dusznikach-Zdroju prowadzi cukiernię, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem turystów i mieszkańców. 32-latka postanowiła zaangażować się również w politykę. Będzie kandydatką do rady powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Nie wybrała jednak dużej partii, a ugrupowanie samorządowe.

– Odpoczęłam, nabrałam wiatru w żagle, działam. Otaczam się dobrymi ludźmi, od których mogę się uczyć i z którymi chcę dzielić się własną wiedzą i doświadczeniem w dziedzinach, które są mi najbliższe. Wierzę, że jeśli otrzymamy mandat zaufania od mieszkańców, będziemy mogli wspólnie robić dla Bierunia i powiatu fajne rzeczy – przekazała Nowakowska za pośrednictwem Facebooka.

Choć Nowakowska związana jest z Dusznikami-Zdrojem, to jednak od lat mieszka w Bieruniu. To 20-tysięczne miasto w województwie śląskim, położone między Tychami i Oświęcimiem. – Być może niektórych dziwi moja kandydatura na Śląsku, bo jestem kojarzona z Dusznikami. Prawda jest jednak taka, że choć korzenie moje są tam, to od kilku lat mieszkam w Bieruniu, tu urodziły się Groszki (dzieci Weroniki Nowakowskiej – dop. red.) i toczy się nasze codzienne życie – dodała.

Nowakowska kandydować będzie z komitetu aktualnego burmistrza miasta, Konrada Grzesicy. – Wiecie doskonale, że bardzo lubię wyzwania. Dlatego zdecydowałam się kandydować do rady powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Jako były sportowiec chciałabym zająć się tym, na czym znam się najlepiej: promocja zdrowego stylu życia i sportem – zadeklarowała była już biathlonistka.

Decyzja Nowakowskiej spotkała się z przychylnością kibiców. Choć po igrzyskach została zapamiętana głównie z filmiku, w którym krytykowała hejterów, to nadal ma grono wielu kibiców. Gdy jeden z nich napisał, że „szkoda jej do polityki”, ta rezolutnie zripostowała. – Do dużej się naprawdę nie pcham, ale to jest lokalna, obijająca się o codzienność. Myślę, że tu warto poświecić swój czas i energię – stwierdziła.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. W przypadku wyborów na prezydentów, burmistrzów i wójtów, druga tura zaplanowana jest na 4 listopada.

Sezon 2017/2018 był dla Nowakowskiej ostatnim na biathlonowych trasach. Polka miała wysokie ambicje, sięgające nawet medalu olimpijskiego. Skończyło się jednak na tym, że w Pjongczangu nie odniosła sukcesów. W swoim dorobku ma dwa medale mistrzostw świata i jest jedną z najlepszych polskich biathlonistek w historii.


Źródło : https://sportowefakty.wp.pl/