Utrudnienia w związku z Tyskim Półmaratonem w niedzielę 2 września 2018 r.

 


Informujemy, że w związku z organizacją Międzynarodowego Tyskiego Biegu Ulicznego oraz Tyskiego Półmaratonu w niedzielę 2 września 2018 r. w godzinach od 9:40 do 13:00 wystąpią utrudnienia komunikacyjne na terenie miasta Tychy, a mianowicie będą częściowo wyłączone z ruchu ulice Towarowa, Piłsudskiego, Jaśkowicka, Stoczniowców 70, Piłsudskiego, Uczniowską, Sikorskiego, Nad Jeziorem.

Na wyłączonych z ruchu ulicach zamknięte będą wewnętrzne pasy, a ruch będzie się odbywał pasami zewnętrznymi za wyjątkiem niektórych odcinków ulicy Towarowej i Piłsudskiego, natomiast na rondach będą otwarte prawoskręty. Zgodnie z informacją uzyskaną od organizatorów imprezy przejazd przez rondo na wprost ma być umożliwiony w chwili, gdy przebiegną przez nie wszyscy uczestnicy biegu.

W związku z powyższym:

Trolejbusy linii A w godzinach 8:48 – 13:08 ruszające z przystanku Tychy Dworzec PKP dojadą do przystanku Tychy Harcerska następnie pojadą ulicami Żwakowską i Jana Pawła II do przystanku Tychy Śródmieście następnie wykonają nawrót na rondzie Olimpijskim i odczekają na odjazd na przystanku Tychy Śródmieście w kierunku Dworca PKP, który będzie przystankiem końcowym i początkowym dla tej linii. W tych godzinach trolejbusy nie obsłużą następujących przystanków: Tychy HetmańskaTychy Stoczniowców 70Tychy Osiedle „R”Tychy Osiedle „K”Tychy SkałkaTychy Hale TargoweTychy Hala SportowaTychy PiłsudskiegoTychy PaprocańskaTychy HipermarketyTychy TowarowaTychy Towarowa SkrzyżowanieTychy Towarowa RondoTychy Przemysłowa ITychy Przemysłowa IITychy Przemysłowa HurtownieTychy MetalowaTychy Zajezdnia.

Trolejbusy linii B w godzinach 8:50 – 13:10 ruszające z przystanku „Tychy Dworzec PKP” pojadą od przystanku Tychy Lodowisko następnie wykonają nawrót na rondzie Olimpijskim i odczekają na odjazd na przystanku Tychy Wyszyńskiego w kierunku Dworca PKP, który będzie przystankiem końcowym i początkowym dla tej linii. W tych godzinach trolejbusy nie obsłużą następujących przystanków: Tychy Osiedle „O”Tychy Osiedle „T”Tychy Paprocany DymarekTychy Paprocany Pętla T–bus.

Trolejbusy linii E w godzinach 8:44 – 12:44 ruszające z przystanku Tychy Dworzec PKP dojadą do przystanku Tychy Śródmieście następnie wykonają nawrót na rondzie Olimpijskim i odczekają na odjazd na przystanku Tychy Śródmieście w kierunku Dworca PKP, który będzie przystankiem końcowym i początkowym dla tej linii. W tych godzinach trolejbusy nie obsłużą następujących przystanków: Tychy Osiedle „O”Tychy Osiedle „T”Tychy Paprocany DymarekTychy Paprocany Pętla T–bus.

Autobusy linii 1 w godzinach 9:48 – 12:35 ruszające z przystanku Tychy Szpital Wojewódzki dojadą do przystanku Tychy Gen. Grota-Roweckiego następnie pojadą ulicami: Jana Pawła II, Żwakowską do przystanku Tychy Harcerska, tak samo w kierunku przeciwnym. W tych godzinach autobusy nie obsłużą następujących przystanków: Tychy DmowskiegoTychy SkałkaTychy Osiedle „K”Tychy Osiedle „R”Tychy Stoczniowców 70Tychy Hetmańska.

Autobusy linii 2 w godzinach 10:30 – 12:05 ruszające z przystanku Tychy Wartogłowiec Pętla dojadą do przystanku Tychy Osiedle „K” następnie skręcą w ul. Stoczniowców 70 do przystanku Tychy Osiedle „R”
i dalej swoją pierwotną trasą. W tych godzinach autobusy nie obsłużą następujących przystanków: Tychy JaśkowickaTychy Żwaków Borowa ITychy Żwaków MyśliwskaTychy Żwaków NowaTychy Żwaków Św. ElżbietyTychy Żwaków CmentarzTychy Żwaków RondoTychy Żwaków Legionów, Tychy Osiedle „L”.

Autobusy linii 4 w godzinach 8:50 – 11:50 ruszające z przystanku Katowice Aleja Korfantego dojadą do przystanku Tychy Tęcza następnie pojada ulicami: Niepodległości, Beskidzką do przystanku Tychy Sikorskiego Wiadukt. W tych godzinach autobusy nie obsłużą następujących przystanków: Tychy LodowiskoTychy Osiedle „O”Tychy Osiedle „T”Tychy Paprocany DymarekTychy Paprocany PętlaTychy Jezioro PaprocańskieTychy Osiedle „Z”Tychy Osiedle „Z1”.

Autobusy linii 21 w godzinach 10:19 – 12:08 ruszające z przystanku Tychy Cielmice Pętla dojadą do przystanku Tychy Towarowa Skrzyżowanie następnie pojadą ulicami: Metalową, Fabryczną, Beskidzką, Niepodległości do przystanku Tychy Tęcza i dalej swoją pierwotną trasą, W tych godzinach autobusy nie obsłużą następujących przystanków: Tychy TowarowaTychy HipermarketyTychy PaprocańskaTychy Osiedle „O”Tychy Lodowisko.

Autobusy linii 31 w godzinach 10:41 – 12:50 ruszające z przystanku Tychy Dworzec PKP dojadą do przystanku Tychy Harcerska następnie pojadą ulicami: Żwakowską, Jana Pawła II do przystanku Tychy Gen. Grota-Roweckiego i dalej swoją pierwotną trasą. Natomiast autobusy w godzinach 9:30 – 11:45 ruszające z przystanku Bieruń Plac Autobusowy dojadą do przystanku Tychy Gen. Grota-Roweckiego następnie pojadą ulicami: Jana Pawła II, Żwakowską do przystanku Tychy Harcerska i dalej swoją pierwotną trasą. W tych godzinach autobusy nie obsłużą następujących przystanków: Tychy HetmańskaTychy Stoczniowców 70Tychy Osiedle „R”Tychy Osiedle „K”Tychy SkałkaTychy Dmowskiego.

Autobus linii 33 w godzinach 9:06 ruszający z przystanku Gliwice Dworcowa dojedzie do przystanku Tychy Lodowisko następnie wykona nawrót na rondzie Olimpijskim i odczeka na swój odjazd na przystanku Tychy Lodowisko w kierunku Dworca PKP, który będzie przystankiem końcowym i początkowym dla tej linii. W tych godzinach autobus nie obsłuży następujących przystanków: Tychy Osiedle „O”Tychy PaprocańskaTychy HipermarketyTychy Towarowa.

Autobusy linii 36 w godzinach 9:41 – 12:56 ruszające z przystanku Tychy Towarowa będą zaczynać kursyz przystanku Tychy Bielska Szpital według rozkładowych godzin. Natomiast autobusy w godzinach 10:47 – 11:52ruszające z przystanku Katowice Ligota Akademiki dojadą do przystanku Tychy Bielska Wiadukt, gdzie odczekają na swój odjazd następnie wykonają nawrót na rondzie Polonia i dojadą do przystanku Tychy Bielska Szpital. W tych godzinach autobusy nie obsłużą następujących przystanków: Tychy SkałkaTychy Hale TargoweTychy Hala SportowaTychy PiłsudskiegoTychy PaprocańskaTychy HipermarketyTychy Towarowa.

Autobus linii 51 o godzinie 11:19 ruszający z przystanku Tychy Towarowa oraz autobus o godzinie 9:40 ruszający z przystanku Tychy Dworzec PKP będą zawieszone.

Autobus linii 51bis o godzinie 10:33 ruszający z przystanku Tychy Dworzec PKP oraz autobusy w godzinach 9:33 – 12:33 ruszające z przystanku Tychy Centrum Handlowe będą zawieszone.

Autobusy linii 75 w godzinach 10:11 – 12:36 ruszające z przystanku Mikołów Dworzec PKP dojadą do przystanku Tychy Tęcza następnie pojadą ulicami: Niepodległości, Beskidzką do przystanku Tychy Sikorskiego Wiadukt, analogicznie w kierunku przeciwnym. W tych godzinach autobusy nie obsłużą następujących przystanków: Tychy Osiedle „Z1”Tychy Osiedle „Z”Tychy Jezioro PaprocańskieTychy Paprocany PętlaTychy Paprocany DymarekTychy Osiedle „T”Tychy Osiedle „O” , Tychy Lodowisko.

Autobusy linii 82 w godzinach 9:06 – 11:30 ruszające z przystanku Ruda Śląska Halemba Kopalnia dojadą do przystanku Tychy Tęcza następnie pojadą ulicami: Niepodległości, Beskidzką do przystanku Tychy Sikorskiego Wiadukt, analogicznie w kierunku przeciwnym. W tych godzinach autobusy nie obsłużą następujących przystanków: Tychy LodowiskoTychy Osiedle „O”Tychy Osiedle „T”Tychy Paprocany DymarekTychy Paprocany PętlaTychy Jezioro PaprocańskieTychy Osiedle „Z”Tychy Osiedle „Z1”.

Autobusy linii 137 w godzinach 9:20 – 12:20 ruszające z przystanku Tychy Dworzec PKP dojadą do przystanku Tychy Tęcza następnie pojadą ulicami: Niepodległości, Beskidzką do przystanku Tychy Sikorskiego Wiadukt, analogicznie w kierunku przeciwnym. W tych godzinach autobusy nie obsłużą następujących przystanków: Tychy LodowiskoTychy Osiedle „O”Tychy Osiedle „T”Tychy Paprocany DymarekTychy Paprocany PętlaTychy Jezioro PaprocańskieTychy Osiedle „Z”Tychy Osiedle „Z1”Tychy Centrum Handlowe.

Autobus linii 157 o godzinie 10:59 ruszający z przystanku Tychy Szpital Wojewódzki dojedzie do przystanku Tychy Dmowskiego następnie pojedzie ulicami: Piłsudskiego, Jaśkowicką Stoczniowców 70 do ronda Harcerskiego gdzie wykona nawrót, następnie pojedzie ulicą Stoczniowców 70 do przystanku Tychy Żwaków Bielska i dalej zgodnie z pierwotną trasą. Natomiast autobus o godzinie 10:00 odjeżdżający z przystanku Mikołów Dworzec PKP dojedzie do przystanku Tychy Żwaków Bielska następnie pojedzie ulicami: Bielską, Jana Pawła II do przystanku Tychy Gen. Grota-Roweckiego. W tych godzinach autobusy nie obsłużą następujących przystanków: Tychy Brama SłońcaTychy Osiedle „U”Tychy Cztery Pory RokuTychy Osiedle „U”Tychy Brama SłońcaTychy Dmowskiego.

Autobusy linii 254 w godzinach 9:20 – 12:12 ruszające z przystanku Tychy Wartogłowiec Pętla dojadą do przystanku Tychy Osiedle „L” następnie pojadą ulicami: Bielską, Jana Pawła II do przystanku Tychy Gen. Grota-Roweckiego i dalej zgodnie z pierwotną trasą. W tych godzinach autobusy nie obsłużą następujących przystanków: Tychy Cztery Pory RokuTychy Osiedle „U”, Tychy Brama SłońcaTychy Dmowskiego.

Autobusy linii 268 w godzinach 9:15 – 12:26 ruszające z przystanku Mikołów Dworzec PKP dojadą do przystanku Tychy Harcerska następnie pojadą ulicami: Żwakowską, Jana Pawła II, Wyszyńskiego, Niepodległości, Beskidzką do przystanku Tychy Sikorskiego Wiadukt, analogicznie w kierunku przeciwnym. W tych godzinach autobusy nie obsłużą następujących przystanków: Tychy HetmańskaTychy Stoczniowców 70, Tychy Osiedle „R”Tychy Osiedle „K”Tychy SkałkaTychy Hale TargoweTychy Hala SportowaTychy PiłsudskiegoTychy Osiedle „T”Tychy Paprocany DymarekTychy Paprocany PętlaTychy Jezioro PaprocańskieTychy Osiedle „Z” , Tychy Osiedle „Z1”.

Autobusy linii 273 w godzinach 9:13 – 12:17 ruszające z przystanku Tychy Mąkołowiec Pętla dojadą do przystanku Tychy Lodowisko następnie wykonają nawrót na rondzie Olimpijskim i odczekają na odjazd na przystanku Tychy Lodowisko w kierunku Dworca PKP, który będzie przystankiem końcowym i początkowym dla tej linii. W tych godzinach autobusy nie obsłużą następujących przystanków: Tychy Osiedle „O”Tychy Paprocańska, Tychy HipermarketyTychy TowarowaTychy FabrycznaTychy SkładowaTychy Fabryka SerówTychy Przemysłowa IITychy Przemysłowa ITychy Towarowa SkrzyżowanieTychy Towarowa.

Autobus linii 274 o godzinie 10:06 ruszający z przystanku Tychy Szpital Wojewódzki zacznie swój kurs od przystanku Tychy Towarowa Skrzyżowanie i dalej pojedzie zgodnie z pierwotną trasą. O tej godzinie autobus nie obsłuży następujących przystanków: Tychy Szpital WojewódzkiTychy Wyszyńskiego, Tychy LodowiskoTychy Osiedle „O”, Tychy Paprocańska, Tychy Hipermarkety, Tychy Towarowa.

Autobusy linii 291 w godzinach 10:10 – 12:10 ruszające z przystanku Tychy Szpital Wojewódzki oraz autobusy w godzinach 9:11 – 11:11 ruszające z przystanku Tychy Dworzec PKP będą zawieszone.

Autobusy linii 536 w godzinach 10:40 – 11:23 ruszające z przystanku Tychy Dworzec PKP dojadą do przystanku Tychy Tęcza następnie pojadą ulicami: Niepodległości, Beskidzką, Sikorskiego, Szojdy, Targiela, Jedności, Cielmicka do przystanku Tychy Towarowa Rondo i dalej obowiązująca trasą. Natomiast autobus o godzinie 10:13 ruszający z przystanku Lędziny Hołdunów Pętla dojedzie do przystanku Tychy Towarowa Skrzyżowanie następnie pojedzie ulicami: Metalową, Fabryczną, Beskidzką, Niepodległości do przystanku Tychy Tęcza i dalej obowiązującą trasą. W tych godzinach autobusy nie obsłużą następujących przystanków: Tychy LodowiskoTychy Osiedle „O”, Tychy PaprocańskaTychy HipermarketyTychy TowarowaTychy Towarowa Skrzyżowanie.

Autobus linii 686 o godzinie 9:49 ruszając z przystanku Tychy Jana Pawła II dojedzie do przystanku Tychy Tęczanastępnie pojedzie ulicami: Niepodległości, Beskidzką, Sikorskiego, Szojdy, Targiela, Jedności, Cielmicka do przystanku Tychy Towarowa Rondo i dalej obowiązująca trasą. Natomiast autobus o godzinie 8:55 ruszający z przystanku Bieruń Pętla dojedzie do przystanku Tychy Towarowa Skrzyżowanie następnie pojedzie ulicami: Metalową, Fabryczną, Beskidzką, Niepodległości do przystanku Tychy Tęcza i dalej obowiązującą trasą. W tych godzinach autobusy nie obsłużą następujących przystanków: Tychy WyszyńskiegoTychy LodowiskoTychy Osiedle „O”, Tychy PaprocańskaTychy HipermarketyTychy TowarowaTychy Towarowa Skrzyżowanie.

Autobusy linii 696 w godzinach 9:30 – 12:30 ruszające z przystanku Tychy Sikorskiego Wiadukt pojadą ulicami: Beskidzką, Niepodległości, Wyszyńskiego, Jana Pawła II do przystanku Tychy Gen. Grota-Roweckiego i dalej obowiązującą trasą. Natomiast autobusy w godzinach 9:15 – 11:17 ruszające z przystanku Tychy Wilkowyje Obywatelska dojadą do przystanku Tychy Gen. Grota-Roweckiego następnie pojadą ulicami: Jana Pawła II, Wyszyńskiego, Niepodległości, Beskidzką do przystanku Tychy Sikorskiego Wiadukt. W tych godzinach autobusy nie obsłużą następujących przystanków: Tychy Osiedle „Z1”Tychy Osiedle „Z”, Tychy Jezioro PaprocańskieTychy Paprocany PętlaTychy Paprocany DymarekTychy Osiedle „W”Tychy Sikorskiego KościółTychy Osiedle „U”Tychy Brama SłońcaTychy Dmowskiego.

Mikrobusy linii L w godzinach 9:42 – 12:17 ruszające z przystanku Tychy Wartogłowiec Kościół dojadą do przystanku Tychy Tęcza następnie pojadą ulicami: Niepodległości, Beskidzką do przystanku Tychy Sikorskiego Wiadukt i dalej obowiązującą trasą. Natomiast autobus o godzinie 11:03 ruszający z przystanku Tychy Barwna Cmentarz dojedzie do przystanku Tychy Sikorskiego Wiadukt następnie pojedzie ulicami: Beskidzką, Niepodległości do przystanku Tychy Tęcza i dalej zgodnie z obowiązującą trasą. W tych godzinach autobusy nie obsłużą następujących przystanków: Tychy LodowiskoTychy Osiedle „O”, Tychy Osiedle „T”Tychy Armii KrajowejTychy WieniawskiegoTychy HutniczaTychy Nad JezioremTychy Jezioro PaprocańskieTychy Osiedle „Z”Tychy Osiedle „Z1”Tychy ŻółkiewskiegoTychy Targiela ITychy Targiela IIPaprocany Pętla.

Mikrobusy linii W w godzinach 10:30 – 12:30 ruszające z przystanku Tychy Wygorzele Ułańska dojadą do przystanku Tychy Gen. Grota-Roweckiego następnie pojadą ulicami: Jana Pawła II, Wyszyńskiego, Niepodległości, Beskidzką, Sikorskiego, Szojdy, Targiela, Jedności, Cielmicką do przystanku Tychy Towarowa Rondo i dalej obowiązującą trasą. Natomiast autobusy w godzinach 9:45 – 11:45 ruszające z przystanku Tychy Urbanowice Sklep dojadą do przystanku Tychy Towarowa Skrzyżowanie następnie pojedzie ulicami: Metalową, Fabryczną, Beskidzką, Niepodległości, Wyszyńskiego, Jana Pawła II do przystanku Tychy Gen. Grota-Roweckiego i dalej zgodnie z obowiązującą trasą. W tych godzinach autobusy nie obsłużą następujących przystanków: Tychy DmowskiegoTychy Hale TargoweTychy Hala SportowaTychy PiłsudskiegoTychy PaprocańskaTychy HipermarketyTychy TowarowaTychy Towarowa Skrzyżowanie.

Za utrudnienia przepraszamy.


Źródło : https://www.mzk.pl/