Apelacja od wyroku dla związkowca z Tychów, który chciał seksu z 14-latką.

 


Zgodnie z zapowiedzią, Prokuratura Rejonowa w Tychach złożyła apelację od wyroku dla związkowca Franciszka G. Mężczyzna został oskarżony o złożenie propozycji „obcowania płciowego lub poddania się innej czynności seksualnej” osobie podającej się za 14-letnią dziewczynę. Sąd go uniewinnił.

Znany związkowiec Sierpnia 80 został oskarżony o złożenie propozycji obcowania płciowego lub poddania się innej czynności seksualnej osobie podającej się za 14-letnią dziewczynę. Franciszek G. rozmawiał w rzeczywistości z 29-letnią kobietą, która podawała się za nastolatkę. Działała jako tzw. łowca pedofilów. Najpierw korespondowała ze starszym mężczyzną za pośrednictwem internetu, później kontaktowali się telefonicznie. Umówili się na spotkanie w Tychach.

Tam, oprócz 29-latki, pojawili się także policjanci. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie doprowadzony do tyskiej prokuratury. Usłyszał zarzut.

W połowie czerwca Sąd Rejonowy w Tychach uniewinnił Franciszka G. Sędzia, uzasadniając wyrok, stwierdził, że „w wyniku tej prowokacji społecznej nie można mówić o tym, by zaistniały znamiona zarzucanego czynu”.


Źródło : https://dziennikzachodni.pl/