Piłkarze Warty Poznań strajkują. Pod znakiem zapytania stoi mecz 8. kolejki w Tychach.

 


Piłkarze Warty Poznań we wtorek nie wyszli na trening na znak protestu przeciwko niepewnej sytuacji klubu. Trwają rozmowy w kwestii przejęcia sekcji piłkarskiej beniaminka pierwszej ligi przez nowych właścicieli, ale negocjacje przeciągają się.

Warciarze po spotkaniu w Grodzisku Wielkopolskim z ŁKS-em Łódź (przegranym 0:2) dostali dwa dni wolnego. Na wtorek był zaplanowany trening, ale piłkarze odmówili wyjścia na boisko.

– Zawodnicy zdecydowali się nie wyjść na trening w związku z przeciągającymi się rozmowami dotyczącymi przejęcia klubu przez nowego inwestora. Na środę na godz. 9.30 zaplanowane są kolejne zajęcia – powiedział PAP rzecznik prasowy Warty Michał Wieczorek.

Poznański pierwszoligowiec ma poważne kłopoty finansowe, dlatego prezes KS Warta Izabela Łukomska-Pyżalska jest skłonna odsprzedać spółkę prowadzącą pierwszoligowy zespół. Rozmowy wciąż trwają, ale nie wiadomo, kiedy dojdzie do finalizacji. Dlatego też pod znakiem zapytania stoi wyjazd drużyny na mecz 8. kolejki do Tychów zaplanowany na najbliższą sobotę.


Źródło : http://www.polsatsport.pl/