Książęce triumfuje na Chmielakach.

 


Książęce IPA i Ciemne Łagodne wracają z tegorocznego konkursu ze srebrnym i brązowym medalem.

W dniach 17-19 sierpnia br. odbyła się 48. edycja Chmielaków Krasnostawskich, najstarszego święta piwowarów i chmielarzy w Polsce Piwa z Kompanii Piwowarskiej od lat zdobywają nagrody w towarzyszącym festiwalowi konkursie, a jego najnowsza edycja przyniosła kolejne wyróżnienia. Doceniona została m.in. tegoroczna nowość od marki Książęce – Książęce IPA.

Jury 48. edycji Chmielaków doceniło Piwne Specjalności marki Książęce. Trzecią już nagrodę w historii imprezy otrzymało piwo Książęce Ciemne Łagodne, które w tym roku zdobyło brązowy medal w kategorii „Piwa ciemne o ekstrakcie do 18° Plato”.

Drugim nagrodzonym piwem jest Książęce IPA, które jest pierwszym piwem w tym stylu uwarzonym przez browarników z Tyskich Browarów Książęcych. Książęce IPA zostało wyróżnione srebrnym medalem w kategorii„Piwa w stylu American Pale Ale, American India Pale Ale”. Jurorzy wysoko ocenili zbalansowane połączenie sześciu odmian amerykańskich chmieli i dwóch gatunków słodu, które zaowocowało wzorcowym piwem w stylu IPA.

– Jesteśmy dumni, że nasza tegoroczna nowość, Książęce IPA, spotkała się z tak pozytywnym przyjęciem ze strony jurorów. To kolejny sukces marki Książęce, za którym stoi praca doświadczonych piwowarów z Tyskich Browarów Książęcych. To właśnie dzięki ich talentowi kolejne warianty z kolekcji piwnych specjalności Książęcego podbijają serca polskich piwoszy – podsumowuje Joanna Kwiatkowska, kierownik komunikacji w Kompanii Piwowarskiej.

Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” to najstarsza piwna impreza w Polsce z ponad 40-letnią tradycją. Pierwsza edycja odbyła się 11 września 1971 r. i miała wówczas charakter regionalny. 7 lat później Chmielaki stały się wydarzeniem o zasięgu ogólnopolskim. Dzisiaj w obchodach bierze udział wiele browarów oraz tysiące turystów i miłośników piwa z Polski i Europy. W konsumenckim konkursie piw podczas Chmielaków Krasnostawskich 2018 rywalizowało ze sobą ponad 300 piw w 26 kategoriach.


Żródło : https://www.kp.pl/