Sparing : Przemsza Siewierz – GKS II Tychy 0:3

 


W inauguracyjnym spotkaniu kontrolnym tyscy rezerwiści pokonali w Siewierzu miejscową Przemszę 0:3.

Na pierwszy letni sprawdzian Trójkolorowi udali się w 16-osobowym składzie, w którym nie zabrakło debiutantów, jak i przymierzanych do składu piłkarzy. W pierwszej połowie żaden z bramkarzy nie dał się zaskoczyć, sytuacja uległa zmianie w drugiej odsłonie, kiedy to nie zabrakło widowiskowych trafień.

Pierwszego gola dla Tychów zdobył Banaś wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego i strzałem głową pokonał Boreckiego. Drugie trafienie padło po akcji oskrzydlającej. Prawą stroną pomknął Wrona, wrzucił futbolówkę w pole karne rywala, a tam główkował Jakubczyk, co prawda jego strzał golkiper miejscowych zdołał odbić, ale wobec dobitki Augustyniaka był już bezradny i mieliśmy 0:2.

Zwycięstwo GKSu przypieczętował Szumilas  bezpośrednim strzałem  z rzutu wolnego zza pola karnego, zdejmując przy tym przysłowiową „pajęczynę” –  Przed tym spotkaniem mieliśmy za sobą niecały tydzień wspólnych treningów, cieszy jednak, że na boisku byliśmy dobrze współpracującym kolektywem. Zawodnicy dopiero się poznają, ale już było widać jakość zarówno w defensywie jak i ofensywie – tłumaczył opiekun tyszan Tomasz Wolak.

Przemsza Siewierz – GKS II Tychy 0:3
0:1 –
 Banaś
0:2 – Augustyniak
0:3 – Szumilas

GKS II Tychy: Maciejowski – Wrona, Kopczyk, Matera, zawodnik testowany, Banaś, Blaszka, Paluch, Matusz, Szumilas, Bojarski. Grali również: Augustyniak, Jakubczyk, Marcin Grzybek, Piotr Kokoszka, Kamil Kokoszka. Trener Tomasz Wolak.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/