Dzisiaj w życie wchodzi nocna prohibicja. Po północy nie kupisz tutaj alkoholu!

 


Dzisiaj (12 lipca) w życie mieszkańców Tychów wchodzą zmiany – między 24:00 a 6:00 nie będą mogli kupić alkoholu w sklepach na terenie miasta.

Podczas czerwcowej sesji Rady Miasta Tychy, radni zdecydowali o zakazie sprzedaży alkoholu w sklepach na terenie miasta w godzinach od 24:00 do 6:00. Początkowo zakaz miał obowiązywać już od 22:00, jednak finalnie postanowiono nieco inaczej. Dzisiaj (12 lipca) uchwała wchodzi w życie.

– Zakaz dotyczy tylko sprzedaży alkoholu, nie trzeba chować towaru czy go zasłaniać na półkach. Chciałbym to jasno podkreślić, bo wiem, że niektórzy sprzedawcy się nad tym zastanawiali. Jeśli ktoś ma jakieś dodatkowe pytania czy wątpliwości w związku z tym tematem proszę o kontakt z naszym wydziałem np. pod adresem mailowym: dzialalnosc@umtychy.pl – mówi Jerzy Gospodarek – naczelnik wydziału Działalności Gospodarczej w Urzędzie Miasta Tychy.

Tychy to kolejne miasto aglomeracji, które wprowadziło lub rozważa nocną prohibicję – wcześniej takie rozwiązanie przyjęto m.in. w Bytomiu i Mysłowicach.


Źródło : http://slask.eska.pl/