Gorące lato czyli kto zagra w Haiz IV lidze.

 


W IV lidze ciągle nie wiemy kto ostatecznie zagra w dwóch 16-zespołowych grupach. Po decyzji zarządu BKS Stal Bielsko-Biała, który w dniu 4 lipca oficjalnie ogłosił, że z powodu ciężkiej sytuacji finansowej klubu wycofuje zespół z III-ligowych rozgrywek i rozpocznie nowy sezon w klasie okręgowej, okazało się, że rezerwy Górnika Zabrze jednak nie spadną do IV ligi. W dodatku nie zagra w niej także Unia Turza Śląska, która po degradacji z III ligi, także wycofała się z rozgrywek i wystartuje w nowym sezonie od okręgówki.

Te decyzje na III-ligowym szczeblu spowodowały, że baraż o utrzymanie w IV lidze, rozegrany pomiędzy drużynami Podbeskidzie II Bielsko-Biała – Raków II Częstochowa stracił swoją „moc sprawczą” i obydwie te drużyny mają prawo do dalszej gry w IV lidze. Mało tego. O jeszcze jedno wolne miejsce w IV lidze – o ile nic się jeszcze nie zmieni – trzeba będzie zagrać baraże, do których mają prawo przystąpić zespoły z 14 miejsc w I i II grupie IV ligi z minionego sezonu, czyli JSP Szczakowianka i Kuźnia Ustroń. Spotkania barażowe, bo odbędzie się mecz i rewanż – gospodarza pierwszego meczu poznamy 18 lipca podczas losowania na spotkaniu organizacyjnym IV-ligowców, rozegrane zostaną 1 sierpnia (środa) o godzinie 18.00 oraz 5 sierpnia (niedziela) o godzinie 17.00. To oznacza, że dopiero na tydzień przed inaugurację nowego sezonu poznamy ostateczny skład IV-ligowych grup.

Na razie możemy więc przedstawić jedynie terminy spotkań, które od 11 sierpnia do 17 listopada przewidują tylko mecze w weekendy, a także przedstawić propozycję podziału IV ligi na grupę I „północną” i grupę II „południową”.
W grupie I znalazły się: Szombierki Bytom, Przemsza Siewierz, Śląsk Świętochłowice, RKS Grodziec, MKS Myszków, Sarmacja Będzin, Gwarek Ornontowice, Warta Zawiercie, Polonia Poraj, Górnik Piaski, BS Polonia Bytom – grająca w poprzednim sezonie w grupie II, Raków II Częstochowa oraz beniaminkowie: Zieloni Żarki, Unia Kosztowy, Slavia Ruda Śląska, Unia Dąbrowa Górnicza.

Do grupy II trafiły: Decor Bełk, LKS Czaniec, GKS Radziechowy-Wieprz, MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski, Wilki Wilcza, GKS II Tychy, LKS Goczałkowice, Dąb Gaszowice, Drzewiarz Jasienica, Unia Racibórz, Spójnia Landek, Podbeskidzie II Bielsko-Biała, Polonia Łaziska Górne – grając w poprzednim sezonie w grupie I oraz beniaminkowie: MRKS Czechowice-Dziedzice i Płomień Połomia, a także zwycięzca barażów JSP Szczakowianka – Kuźnia Ustroń.


Źródło : http://www.slzpn.katowice.pl/