Taneczne lato z Archetti.

 


Dziedziniec Teatru Małego – 8 lipca 2018 r., godz. 11.00
wstęp wolny

Archetti Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna ma na swoim koncie nagrody zdobyte na międzynarodowych festiwalach, a wśród nich Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na XXXII Międzynarodowych Spotkaniach Muzykującej Młodzieży w Bydgoszczy, 3. miejsce na Summa Cum Laude International Youth Music Festival w Wiedniu, 1. miejsce z maksymalną ilością punktów i tytułem Summa Cum Laude na 59. Musicfestivale for Young w belgijskim Neerpelt.
Archetti koncertowała w Niemczech, Szwecji, Austrii i Belgii. Swoją grą uświetniała rozmaite imprezy i uroczystości lokalne (Jeunesses Musicales, Dni Jaworzna), a także brała udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej w Wygiełzowie. Orkiestra współpracowała z takimi gwiazdami muzyki klasycznej i rozrywkowej jak Kaja Danczowska, Kwartet Śląski, Marek Nosal, Marek Andrysek, Szymon Krzeszowiec, HeFi Quartett, Raz Dwa Trzy, John Hudson, Justyna Steczkowska, Marcin Wyrostek, Kroke, Krzesimir Dębski, Marek Bałata.
„Archetti jest bardzo wyrafinowaną, dojrzałą muzycznie i technicznie orkiestrą. Ma szacunek do muzyki i do publiczności. Zespół wyjątkowo zgrany, muzyka w ich wykonaniu jest pełna kolorowych, bardzo wyszukanych brzmień…” – Alexander Jimenez, profesor dyrygentury i dyrektor orkiestry Florida State Uniwersity College of Music.
„Fantastyczna, stylowa i pełna entuzjazmu. Świetna intonacja, jaka rytmiczna witalność!” – Ludo Claesen, kompozytor i dyrygent, wykładowca na Akademii Muzycznej w Maastricht.
„..Radość ze wspólnego muzykowania w połączeniu z niezwykłą pasją wykonawczą sprawiają, że występy Archetti są przyjmowane z ogromnym entuzjazmem przez melomanów i miłośników kameralistyki. Każdy koncert jest starannie przygotowany, a profesjonalne brzmienie orkiestry świadczy o wysokim kunszcie samych instrumentalistów, jak i o klasie dyrygenta…” – Szymon Krzeszowiec Dr hab. Prof. AM – Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

Program Koncertu:

1. G. Holst – „Suita św. Pawła”
2. A. Panufnik – „Suita Staropolska”
3. A. Chaczaturian – „Taniec z szablami”
4. J. Strauss II – „Suita walców wiedeńskich”
5. J. Strauss II – „Nowa Polka Pizzicato”
6. J. Strauss – „Feuerfest”
7. L. Anderson – „Plink Plank Plunk!”


Źródło : https://teatrmaly.tychy.pl/