Sparing : MFK Vítkovice – GKS Tychy 1:1

W meczu kontrolnym, który zainaugurował obóz w Czechach, piłkarze GKS Tychy zremisowali z zespołem MFK Vítkovice 1:1 (1:1). Oba gole padły po uderzeniach z rzutów karnych, a łącznie sędzia tego spotkania odgwizdał aż trzy jedenastki. Bramkę dla GKS zdobył Łukasz Grzeszczyk.

Zaledwie kilka godzin po dotarciu do Valašské Meziříčí podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zmierzyli się w sparingowej potyczce ze spadkowiczem II ligi czeskiej. Pierwsza połowa tego meczu miała nieco zaskakujący przebieg, bowiem arbiter zdecydował się na podyktowanie aż trzech rzutów karnych.

Najpierw w 25. minucie gry do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Kamil Zapolnik, ale napastnik GKS nie zdołał pokonać bramkarza Vitkovic. Dziesięć minut później – zdaniem sędziego – w szesnastce GKS dopuścił się jeden z tyskich zawodników. Swojej szansy nie zmarnował piłkarz MFK i ulokował piłkę w siatce.

Jeszcze przed przerwą arbiter wskazał na „wapno” po raz trzeci, a drugi z korzyścią dla GKS. Tym razem futbolówkę ustawił kapitan tyszan Łukasz Grzeszczyk i pewnym uderzeniem pokonał czeskiego golkipera.

Teraz przed tyskim zespołem kilka dni ciężkich treningów na zgrupowaniu. Kolejny mecz sparingowy tyszanie rozegrają w najbliższy wtorek, 10 lipca, a ich rywalem będzie MFK Frýdek-Místek.

MFK Vítkovice – GKS Tychy 1:1 (1:1)
1:0 –
 ? (35.)
1:1 – Łukasz Grzeszczyk (38.)

GKS Tychy: Konrad Jałocha (46. Mateusz Maciejowski) – Marcin Biernat (46. Mateusz Pańkowski), Daniel Tanżyna (46. Marcin Kowalczyk), Dawid Abramowicz (46. Konrad Pipia) – Mateusz Grzybek (46. Maciej Mańka), Edgar Bernhardt (46. Dominik Połap), Keon Daniel (46. Łukasz Bogusławski), Jakub Piątek (46. Jan Biegański), Łukasz Grzeszczyk (46. Kacper Piątek), Kamil Zapolnik (46. Michał Staniucha) – Piotr Giel (46. Piotr Ćwielong).