Gala Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości 2018 – Laureaci.

 


Gala Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości to stała, coroczna impreza Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej w Tychach, stanowiąca gospodarcze podsumowanie roku w życiu Izby, dająca przekrój najlepszych nowych firm, produktów i usług z terenu województwa śląskiego. Organizowana jest nieprzerwanie od 2001 roku w zabytkowych wnętrzach Zameczku Myśliwskiego książąt pszczyńskich w Promnicach.

W trakcie Gali wręczane są prestiżowe statuetki „Hermesów Biznesu”, stanowiących wyróżnienie dla firm, przedsiębiorców i instytucji w istotny sposób wpływających na rynek regionalny, promujących produkty regionalne, tworzących nowe więzi gospodarcze z kontrahentami zagranicznymi, wdrażających usługi innowacyjne, jak również łączących gospodarkę rynkową ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Wyróżniane są również produkty oferowane dla mieszkańców regionu w ramach działań podejmowanych we współpracy z samorządem terytorialnym. Hermes to posłaniec greckich bogów – starożytny patron handlu, bogactwa i kupców. Róg obfitości obdarzał każdego swego posiadacza nieskończonymi dobrami – zgodnie z wolą Zeusa. W statuetce (dziele tyskiego rzeźbiarza Mariusza Chodorka) róg przywodzi na myśl również miasto – Tychy, w którego herbie widnieje róg myśliwski.

Statuetki przyznawane są przez Kapitułę w kategoriach dla najlepszej Firmy, Produktu i Usługi, a także Przedsiębiorcy Roku i Wybitnej Postaci Regionu, tj. osobistości woj. śląskiego, mającej największy wpływ zarówno na rozwój gospodarczy jak i społeczno-kulturalny regionu. W trakcie Gali przyznawane są również odznaczenia państwowe, samorządu wojewódzkiego oraz gospodarczego.

Laureaci:

Wyróżnienie w kategorii Firma otrzymało Centrum Komputerowe Planeta Marcin Dejas. Nagroda główna trafiła do Auto Partner S.A.

W kategorii Produkt wyróżniono Piekarstwo Krzysztof i Wiesław Krzak s.c. za produkty piekarnicze wytwarzane wg tradycyjnych receptur. Nagrodę główną otrzymała firma HASO S.C. Andrzej Paszek, Jerzy Macioszek za stację ładowania samochodów elektrycznych EVE.

W kategorii Usługa wyróżnienia otrzymała firma Stefa fitness Sp. z o.o. za profesjonalizm i kompleksową ofertę usług fitness. Nagroda główna trafiła do SAN-EL Sp z o.o. za wysoką jakość oraz profesjonalizm realizowanych usług i inwestycji elektrycznych.

W kategorii Debiut Ekspansja Rynkowa wyróżnienie otrzymała Paulina Bełoniak Grupa Projektowa oraz Maszkieteria Aleksandra Boczoń. Obie firmy zostały uhonorowane za rozwój i ekspansję na rynku regionalnym.

Nagrodę główną w kategorii Przedsiębiorca Roku otrzymał Artur Tomasik Prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego S.A. zarządzającego lotniskiem w Pyrzowicach. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Robert Gałązka, do maja 2018 r. prezes oraz dyrektor generalny Nexteer Automotive Poland.

W trakcie Gali wyróżnia się również wybitne osobistości województwa śląskiego, mającej największy wpływ zarówno na rozwój gospodarczy jak i społeczno-kulturowy regionu. Statuetkę w tej kategorii odebrał Kazimierz KarolczakPrzewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Statuetkę w kategorii Promotor Przedsiębiorczości odebrała Daria Szczepańska, obecnie Prezes Tyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o.o., za efektywne i skutecznego budowanie współpracy samorządu terytorialnego z samorządem gospodarczym.

W trakcie Gali wręczono również odznaczenia samorządu wojewódzkiego. Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego odebrali Maria Meresińska – właścicielka hurtowni MERA oraz Roman Szyja właściciel firmy Joker Club. Ponadto Złoty Medal za Długoletnią Służbę, nadawany przez Prezydenta RP, otrzymał Marek Krawczyk, prezes zarządu Szpitalu Miejskiego w Tychach sp. z o.o.

W Gali Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości wzięło udział ok. 700 zaproszonych gości ze świata biznesu, kultury, polityki oraz mediów. Wśród zaproszonych byli m.in. posłowie do Parlamentu Europejskiego i krajowego, przedstawiciele samorządu wojewódzkiego i miejskiego, przedsiębiorcy, ludzie kultury. Uroczystość uświetnił występ zespołu Big Belfer Band, który swoim brzmieniem przypomina amerykańskie orkiestry z lat 40. i 50. XX wieku.

Gala współfinansowana była ze środków budżetu samorządu Województwa Śląskiego.


Źródło : https://izba.tychy.pl/