Bramkostrzelny napastnik wzmocnił GKS Tychy.

 


Czołowy strzelec II ligi wzmocnił GKS Tychy. Dziś Piotr Giel podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. Ostatni sezon dla nowego napastnika „Trójkolorowych”, który jest jednocześnie pierwszym letnim transferem, był bardzo udany. 28-letni zawodnik w barwach GKS Bełchatów rozegrał 32 spotkania w których zdobył 16 bramek.

– Naszym priorytetem w letnim okienku transferowym było pozyskanie napastnika. Piotr był drugim najskuteczniejszym strzelcem drugiej ligi w ubiegłym sezonie. Jest to zawodnik, który potrafi znaleźć się w polu karnym i z zimną krwią wykończyć sytuacje. Po przejściu do GKS Bełchatów w jednym z wywiadów powiedział, że chce zdobyć więcej niż 12 bramek. Jak widać słowa dotrzymał. Liczymy, że w Tychach również będziemy wiele okazji do oklaskiwania jego bramek – mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Piotr Giel urodził się w Tarnowskich Górach. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w juniorskich zespołach Ruchu Radzionków i Zantki Chorzów. Z „Cidrami” wywalczył dwa awanse. Najpierw z III do II ligi, a następnie z drugiej na zaplecze Ekstraklasy.

W rundzie wiosennej sezonu 2011/12 trafił do Warty Poznań. Ostatnimi pierwszoligowymi klubami Giela była Sandecja Nowy Sącz i MKS Kluczbork. W kolejnych sezonach mierzący 189 cm napastnik występował w Zagłębiu Sosnowiec, ponownie MKS Kluczbork, Kotwicy Kołobrzeg i GKS Bełchatów. W sumie na boiskach pierwszej i drugiej ligi rozegrał 197 spotkania. Zdobył w nich 60 bramek.

Co ciekawe Piotr ma brata bliźniaka, który w przyszłym sezonie będzie występował w Hutniku Warszawa.