18 drużyn batalię w Nice 1 lidze rozpocznie w weekend 21-22 lipca.

 


Garbarnia Kraków to ostatni zespół, który dzięki wygranym barażom z Pogonią Siedlce, zagra w przyszłym sezonie w rozgrywkach Nice 1 Ligi. 18 drużyn batalię na drugim poziomie rozgrywkowym rozpocznie w weekend 21-22 lipca.

Miejsca Miedzi Legnica oraz Zagłębia Sosnowiec, które wywalczyły awans do Lotto Ekstraklasy, zajmą spadkowicze Sandecja Nowy Sącz i Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Prawdopodobnie oba zespoły domowe spotkania będą rozgrywać na stadionie w Niecieczy, gdyż w obecnej chwili właśnie na ten obiekt pierwszoligową licencję otrzymał również klub z Nowego Sącza.

Z pierwszoligowymi rozgrywkami pożegnały się Górnik Łęczna, Olimpia Grudziądz, Ruch Chorzów i dzisiaj również Pogoń Siedlce, która uległa w barażowym dwumeczu wspomnianej Garbarni. Krakowianie na drugi poziom rozgrywkowy wracają po 44 latach przerwy, a tam swoje mecze domowe – jak na razie – będą rozgrywać w Niepołomicach. Z kolei bezpośredni awans z II ligi już wcześniej wywalczyły GKS 1962 Jastrzębie, ŁKS Łódź oraz Warta Poznań (stadion zastępczy w Grodzisku Wielkopolskim).

Nice 1 Liga w sezonie 2018/19: Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Sandecja Nowy Sącz, Bytovia Bytów, Chojniczanka Chojnice, Chrobry Głogów, GKS Tychy, GKS Katowice, Odra Opole, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Puszcza Niepołomice, Raków Częstochowa, Stal Mielec, Stomil Olsztyn, Wigry Suwałki, GKS 1962 Jastrzębie, ŁKS Łódź, Warta Poznań, Garbarnia Kraków.

 


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/