Spór Zbigniewa Bońka z dziennikarzem TVP INFO. Poszło o reklamę Tyskiego.

 


Samuel Pereira – szef portalu TVP INFO – skrytykował prezesa PZPN za to, że reklamuje w telewizji piwo. Dyskusja wciągnęła internautów i dziennikarzy sportowych, ale chyba nikt nie spodziewał się riposty ze strony samego Zbigniewa Bońka.

– Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej promujący picie piwa. Serio? – napisał wyraźnie zdziwiony Pereira.

– W skrócie: reklama piwa i samo jego spożywanie to jedno, reklamowanie picia piwa przez prezesa związku sportowego to co innego. Boniek w reklamie piwa 2012 to co innego, niż prezes PZPN w 2018. Cieszę się, że są tacy którzy rozumieją mój punkt widzenia – dodał dziennikarz TVP INFO, kiedyś związany z „Gazetą Polską Codziennie”.

Zbigniew Boniek reklamuje Tyskie, które „trzyma za zwycięstwo” biało-czerwonych na mundialu. To nie pierwszy raz, gdy reklamuje polską markę piwa. W 2012 roku przed Euro w polskich telewizorach królowała reklama z udziałem obecnego prezesa PZPN i dwóch innych legendarnych piłkarzy: Luisa Figo i Marca van Bastena.

Mateusz Święcicki – komentator sportowy Eleven Sports – zwrócił uwagę Samuelowi Pereirze, że przypadek Bońka w świecie piłki nie jest odosobniony. – Jose Mourinho reklamuje Heinekena, Dudek też, podczas Euro 2012 Figo, Boniek i Van Basten byli twarzami kampanii browaru. Mógłbym wymieniać dalej. Coś Pan, pod lodem przeleżał ostatnie lata? – zauważył.

Zbigniew Boniek, wywołany do tablicy w końcu nie wytrzymał. I odpisał… w swoim stylu.

– Małe piwo lub lampka wina do kolacji to lek na długowieczność. PS. Ma pan rację w związku z tym, jako pokuta, nie pójdę do TVP INFO przez okres jednego roku, ukłony – stwierdził znany z ciętego języka prezes PZPN.

Pereira nie ukrywał zdziwienia ironią Bońka i nazwał ją „fochem”.

Boniek jest twarzą promocji piwa „Tyskie” – browar w sprzedaży dołączył butelki i puszki ze specjalnymi napisami na kapslach. Jeśli konsument znajdzie hasło „Wygrałeś Tyskie”, będzie mógł otrzymać w sklepie kolejny trunek „Tyskiego”. Kampania browaru trwa w telewizji, Internecie, radiu, a nawet w kinach.


Źródło : https://www.salon24.pl/newsroom/872209,spor-bonka-z-dziennikarzem-tvp-info-poszlo-o-reklame-piwa-nie-pojde-do-tvp-info