Konwój wstydu z tyskim wątkiem.

 


Platforma Obywatelska kontynuuje akcję „Konwój Wstydu”, w której zwraca uwagę na nagrody i premie wypłacane politykom Prawa i Sprawiedliwości.

Dziś Borys Budka i Krzysztof Gadowski mówili o zwiększaniu ilości osób w radach nadzorczych spółek państwowych. Za przykład podają między innymi Jastrzębską Spółkę Węglową. -Dojna krowa, dojna zmiana, nie ma żadnych skrupułów. Trzeba wyraźnie powiedzieć. Spółka, która miała straty, która borykała się i boryka się dalej ze środkami finansowymi i układem zbiorowym pracy górników pompuje dodatkowe miejsca w radach nadzorczych ludziom z legitymacjami partyjnymi – mówi Krzysztof Gadowski, Platforma Obywatelska.

Zdaniem polityków Platformy Obywatelskiej podobne sytuacje mają miejsce między innymi w Tauron Wydobycie oraz w Tychach. –Tu w województwie śląskim takim dobrym przykładem, jednym z dziesiątek, jeśli nie setek, jest pan Jakub Chełstowski, radny Rady Miejskiej w Tychach, który w ciągu dwóch lat zarobił ponad 400 tysięcy złotych zasiadając w spółce skarbu państwa – mówi Borys Budka, Platforma Obywatelska.

Konwój Wstydu, podobnie jak podczas poprzedniej akcji, będzie jeździł po całej Polsce.


Źródło : https://tvs.pl/