Dla Tych Zagrają – Tyszanie wybierają zespoły na Święto Miasta.

 


Skaza, Zero Stopni, Double Blind, Paganda, con3x, Kasia Skiba i Ja. Tych sześciu wykonawców wysłuchamy 16 czerwca podczas finału drugiej edycji konkursu dla młodych tyskich wykonawców. Dla Tych Zagrają  – Nowa Fala Tyskich Brzmień to możliwość zaprezentowania się w repertuarze własnym, ale i z góry wskazanym przez Organizatorów, a finalnie – szansa na występ podczas tegorocznego Święta Miasta

W tym roku zadanie jest niełatwe – uczestnicy oprócz własnych kompozycji zaprezentują utwory z tekstami Wojciecha Młynarskiego, patrona tegorocznej, minionej już edycji LOGOS FEST – Tyskiego Festiwalu Słowa.

Każdy z wykonawców zaproponuje 45-minutowy set oceniany przez jury konkursu, w skład którego wchodzą: Piotr Maślanka (wokalista, multiinstrumentalista, manager i członek zespołów m.in. Vavamuffin, Żywiołak, Paprika Korps i Duberman), Łukasz Kaźmierowicz (dyrektor organizacyjny Festiwalu Kino na Granicy, koordynator jego muzycznego Klubu Festiwalowego, organizator hardcore’owego Gotta Go Festival w Cieszynie) i Tomasz Giedwiłło (chórmistrz, pedagog, pianista, śpiewak, muzyk o szerokich zainteresowaniach stylistycznych). W ten sposób wybrany zostanie pierwszy z zespołów, które zagrają na Święcie Miasta Tychy.

Drugiego z laureatów wybierze… zgromadzona na koncercie w MCK publiczność oddając głos z wykorzystaniem biletów-kart do głosowania.

Koncerty odbędą się w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury 16 czerwca, start o 14.00.

Kilkugodzinne występy zakończy rozstrzygnięcie konkursu oraz afterparty, które w tyskim Kloster Pubie (ul. Edukacji 15) rozpocznie się o 21:30 i upłynie pod znakiem koncertu gości – Duberman & Hornsman Coyote.

Bilety na wydarzenia:

koncert finałowy w ogrodzie MCK do nabycia w MCK tuż przed imprezą: 10 zł
koncert Duberman & Hornsman Coyote w Kloster Pubie do nabycia w lokalu w przedsprzedaży w lokalu (10 zł) oraz w dniu koncertu (20 zł).