Twarz wróćmy słowu. Absolutnie! – koncert piosenek Wojciecha Młynarskiego.

 


Teatr Mały – 18 maja 2018 r., godz. 18:30

Wojciech Młynarski – niekwestionowany mistrz słowa, król anegdoty, autor formy określanej mianem felietonu estradowego, którego najcenniejszym elementem była zaskakująca pointa. Jednocześnie autor tekstów wykonywanych przez największe osobowości polskiej sceny muzycznej. Nikt tak trafnie nie potrafił przelać na papier obserwacji na temat Polski i Polaków (O tych co się za pewnie poczuliCo by tu jeszczeW co się bawićPolska miłość), nie stroniąc przy tym od języka pełnego subtelności, malującego słowem historie najpiękniejszych uczuć (Moja miłość największaGram o wszystkoNaszych matek maleńkie mieszkanka), nie wolne od szczypty ironii (Dziewczyny bądźcie dla nas dobre na wiosnę), sentymentu (Przedostatni walc), ale także wlewające w serca słuchaczy nadzieję (Kocham Cię życieRóbmy swoje).

Koncertem Twarz wróćmy słowu. Absolutnie! Miejskie Centrum Kultury w Tychach pragnie w ramach IV edycji LOGOS FEST – Tyskiego Festiwalu Słowa ukazać język wypowiedzi scenicznej, który dziś coraz trudniej znaleźć na festiwalach piosenki polskiej, a którego piękno i ponadczasowość nie pozwala nam pozostać nań głuchym. W wykonaniu związanych z Tyską sceną: Ewy Buczkowskiej, Klaudii Walencik, Pawła Drzewieckiego i Krzysztofa Kulbickiego usłyszymy te najbardziej znane i te nie zawsze kojarzone z autorem, a nie mniej wartościowe utwory. Gościem specjalnym koncertu będzie Renata Przemyk – jedna z najwybitniejszych interpretatorek piosenki literackiej, która nigdy dotychczas nie wykonywała jeszcze utworów Wojciecha Młynarskiego, a tego wieczoru, specjalnie na zamówienie LOGOS FEST, zaśpiewa w Tychach m.in. Jeszcze w zielone gramy.

Twarz wróćmy słowu. Absolutnie!

Piosenki Wojciecha Młynarskiego zaśpiewają: Renata Przemyk, Ewa Buczkowska, Klaudia Walencik, Paweł Drzewiecki, Krzysztof Kulbicki.

Akompaniuje: Acoustic Quartet – muzycy AUKSO Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy, z gościnnym udziałem Katarzyny Gacek – Duda;

Fortepian – Mateusz Kołakowski

Aranżacje utworów: Kamil Pawłowski

Scenariusz i reżyseria: Paweł Drzewiecki

Bilety 50/65 zł w sprzedaży: Biletyna.pl, kasa Teatru Małego w Tychach, kasa Miejskiego Centrum Kultury w godz. od 12:00  do 17:00