Wkrótce teatralny TopOFFFestival.

 


Sześć spektakli konkursowych i dwa pokazy specjalne złożą się na TopOFFFestival – ogólnopolski konkurs najlepszych spektakli offowych, organizowany przez Teatr Mały w Tychach.

Jak podkreślają organizatorzy festiwalu, jego celem jest stworzenie przestrzeni do rozmowy i artystycznej rywalizacji dla czołówki ruchu teatrów alternatywnych, które będą prezentowane na scenie Teatru Małego oraz scenie PKA-1.

Festiwal rozpocznie się 16 kwietnia od pozakonkursowej prezentacji spektaklu „Szczelina” (na zdjęciu) Teatru Chorea w reżyserii Tomasza Rodowicza. „To bardzo zwyczajne historie ludzi, którzy stracili wszystko, którzy nie mają już niczego prócz nadziei. Nadziei, która czasami zmienia się w instynkt przeżycia, a czasami w zgodę na jego utratę” – zapowiada reżyser.

17 kwietnia rozpocznie się część konkursowa festiwalu. Przez cztery kolejne dni widzowie zobaczą: „Come True” w reżyserii Tomasza Stankiewicza, „Technologie” wyreżyserowane przez Teo Dumskiego w Cloud Theatre, „Ghost Dance” Daniela Jacewicza i „Złą matkę” Karoliny Porcari.

Konkurs zakończą – „Bum” Teatru Realistycznego oraz „7 pieśni o awangardzie” w reżyserii Grzegorza Laszuka. W sobotę 21 kwietnia w finale będzie można zobaczyć „Gilgamesz” teatru Chore, po którym poznamy werdykt jurorów.

W tym roku konkursowe spektakle oceniają: Łucja Ginko, Julia Mark, Weronika Murek i Wojciech Faruga. Laureat festiwalu otrzyma 10 tys. zł, jurorzy mogą także przyznać 5 dowolnych nagród indywidualnych, każda z nich to 2 tys. zł.

Bilety na Inaugurację TOF i spektakle konkursowe w cenie 10 zł, dostępne w kasie teatru i www.ticketportal.plŹródło : http://www.e-teatr.pl/