Tyscy kryminalni ustalają tożsamość osób, które dopuściły się tzw. przestępstw stadionowych.

 


W sobotę ponad 400 policjantów zabezpieczało mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami: GKS Tychy i Ruchem Chorzów. Na trybunach zasiadło ponad 8 tysięcy kibiców. Mundurowi strzegli bezpieczeństwa nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych, ale w całym mieście. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w związku z meczem dopuścili się przestępstw. Tyscy kryminalni ustalają tożsamość pozostałych osób, które dopuściły się tzw. „przestępstw stadionowych”.

W sobotę na Stadionie Miejskim w Tychach przy ul. Edukacji 7, rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS Tychy i RUCH Chorzów. Na trybunach zasiadło ponad 8 tysięcy osób. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i kibiców czuwało ponad 400 policjantów z Tychów, Bielska-Białej, Częstochowy, Żor, Jastrzębia, Bierunia, Mikołowa, Pszczyny oraz katowickiego Oddziału Prewencji. Mundurowi z prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni w całym mieście. Zabezpieczali trasy dojazdowe i okolice widowiska sportowego. Policjanci dbali, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu.

W trakcie meczu została rozłożona flaga sektorowa oraz zostały odpalone środki pirotechniczne w postaci rac świetlnych oraz stroboskopów. To zdarzenie nie doprowadziło do przerwania meczu. Policjanci zatrzymali 35-letniego pseudokibica tyskiej drużyny, który wtargnął na murawę w trakcie meczu. Ponadto agresor naruszył nietykalność cielesną interweniującego pracownika ochrony.

W trakcie meczu pseudokibice zasiadający na sektorach gospodarzy próbowali przedostać się do sektora gości, jednakże dzięki szybkiej reakcji ochrony obiektu, nie doszło do starcia pomiędzy kibicami obu drużyn. Zdewastowany został jednak stadion. Stadionowi bandyci wyrywali krzesełka na stadionie i rzucali nimi w stronę sektora gości oraz interweniujących ochroniarzy. Jeden z mężczyzn – 39-latek – został zatrzymany.

Teraz tyscy kryminalni ustalają tożsamość pozostałych osób, które dopuściły się tzw. przestępstw stadionowych.

Przypominamy, że osoby które podczas imprezy sportowej używają elementów odzieży lub przedmiotów dzięki którym ich identyfikacja jest utrudniona lub niemożliwa podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2 tys. zł. Przestępstwem jest również wnoszenie lub posiadanie na imprezie masowej broni, wyrobów pirotechnicznych, materiałów pożarowo niebezpiecznych, materiałów wybuchowych lub innych niebezpiecznych przedmiotów. Osoba, która łamie ten zakaz popełnia przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakazy wstępu na imprezę masową.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/