DK44: Od piątku 16-03 zawężenie za węzłem Wartogłowiec.

 


UWAGA KIEROWCY! W najbliższy piątek (16-03) na ul. Oświęcimskiej planowane jest wprowadzenie kolejnego etapu tymczasowej organizacji ruchu, co łączy się z realizowaną przebudową drogi krajowej nr 44 w Tychach.

Od piątku (16.03) na około 800-metrowym odcinku ul. Oświęcimskiej pomiędzy węzłem Wartogłowiec a skrzyżowaniem z ulica Długą, zostanie zawężony prawy pas jezdni dla kierunku do Oświęcimia. W tym miejscu obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30km/h oraz zakaz wyprzedzania.

Zawężenie jest konieczne, by wykonawca inwestycji – firma EUROVIA Polska S.A. – mógł przystąpić do robót drogowych. Chodzi głównie o wykonanie nasypu, drenażu i kanalizacji oraz poszerzenie drogi.

W najbliższym czasie podobne rozwiązanie będzie wprowadzone na kolejnym odcinku DK44  od skrzyżowania z ul. Długą do skrzyżowania z ul. Główną. O dokładnym terminie MZUiM poinformuje w oddzielnym komunikacie.

Przypomnijmy, że w dalszym ciągu zamknięty jest przeszło kilometrowy odcinek ul. Turyńskiej od wysokości przejścia dla pieszych przy halach fabryki FCA do skrzyżowania DK44 z ul. Kościelną i Główną.Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i jednocześnie przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z realizacją tej inwestycji.


Źródło : http://dk44.mzuim.tychy.pl/