Sparing : GKS Tychy – Górnik II Zabrze 3:1

Korzystając z przymusowej pauzy w ligowych rozgrywkach, piłkarze GKS Tychy rozegrali w Wodzisławiu Śląskim sparingowe spotkanie z Górnikiem II Zabrze. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza wygrali 3:1, a bramki dla tyszan strzelali Kamil Zapolnik, Edgar Bernhardt i Michał Fidziukiewicz.

Tyski zespół w czwartek otrzymał oficjalną informację o przełożeniu ligowego meczu z Drutex-Bytovią ze względu na zły stan boiska w Bytowie. W związku z tym sztab szkoleniowy „Trójkolorowych” postanowił rozegrać kontrolne spotkanie z drugą drużyną Górnika Zabrze, wspomaganą przez zawodników ekstraklasowego zespołu.

Pojedynek odbywał się na naturalnej trawie kompleksu Gosław Sport Center, a samo spotkanie obfitowało w wiele sytuacji zarówno pod bramką GKS, jak i Górnika. Tyszanie wynik meczu otworzyli bardzo szybko, bo już w 4. minucie gry. Dobrą akcją na lewej stronie boiska popisał się Nikolas Wróblewski, dograł piłkę w pole karne, ta odbiła się od słupka, a formalności dopełnił Zapolnik.

W 17. minucie futbolówkę z głębi pola dograł Łukasz Bogusławski, a w sytuacji sam na sam z golkiperem zabrzan znalazł się Bernhardt. Reprezentant Kirgistanu zwodem minął Wojciecha Pawłowskiego i płaskim uderzeniem podwyższył prowadzenie. Po przerwie po raz trzeci na listę strzelców po stronie tyskiego zespołu wpisał się Fidziukiewicz, który efektowną podcinką nad Pawłowskim zakończył dwójkową akcję z Jakubem Vojtusiem. W końcówce honorowego gola dla Górnika zdobył Adam Wolniewicz, który wykorzystał rzut karny.

W sparingowej grze zabrakło Keona Daniela i Damiana Nieśmiałowskiego, którzy po inaugurującym meczu z Chrobrym Głogów narzekają na drobne problemy zdrowotne. Pozytywną informacją dla GKS jest z pewnością powrót do gry Piotr Ćwielonga, zmagającego się przez niemal cały okres przygotowawczy z kontuzją ścięgna Achillesa.

GKS Tychy – Górnik II Zabrze 3:1 (2:0)