Nice 1 liga : GKS Tychy – Chrobry Głogów 2:1

Piłkarze GKS Tychy – mimo mroźnej i zimowej aury – udanie zainaugurowali rundę wiosenną obecnego sezonu Nice 1 Ligi. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza pokonali na własnym terenie drużynę Chrobrego Głogów 2:1 (2:0).

Pierwszoligowe rozgrywki po zimowej przerwie powróciły. Tyszanie na inaugurację rundy wiosennej podejmowali przy Edukacji 7 zespół z Głogowa i z przebiegu całego spotkania zasłużenie pokonali siódmy zespół Nice 1 Ligi.

Po spokojnym początku w wykonaniu obu drużyn, z każdą kolejną minutą meczu do głosu dochodzili Trójkolorowi. W 17. minucie dośrodkowanie Grzeszczyka z narożnika boiska trafiło na 5. metr przed bramką gości, a tam minimalnie niecelnym uderzeniem popisał się Tanżyna.

W 30. minucie pojedynku podcinany przez zawodnika Chrobrego w polu karnym był Kamil Zapolnik. Po chwili swojej szansy z jedenastu metrów nie zmarnował kapitan GKS, który posłał futbolówkę tuż przy prawym słupku, dzięki czemu zaliczył premierowe trafienie w obecnym sezonie.

Tyszanie kilka minut później podwyższyli prowadzenie. Kolejny stały fragment gry i wrzutka Grzeszczyka w szesnastkę Chrobrego przyniosła drugiego gola dla GKS, a tym razem Tanżyna celnym uderzeniem ulokował futbolówkę w siatce. Na przerwę tyscy zawodnicy schodzili więc w dobrych nastrojach.

Rozmiary prowadzenia GKS w 50. minucie gry zmniejszył Mateusz Machaj, który wykorzystał rzut karny dla głogowian podyktowany za zagranie piłki ręką przez Michała Fidziukiewicza. Mimo straconej bramki tyszanie próbowali natychmiast odpowiedzieć kolejnym trafieniem, a najbliżej tego był Grzeszczyk, oddając strzał z dystansu, który z trudem obronił Sławomir Janicki.

W końcówce podopieczni Grzegorza Nicińskiego posiadali optyczną przewagę, ale nie przekładała się ona na klarowne sytuacje, mogące dać wyrównującego gola. GKS udanie rozpoczyna rundę rewanżową, zgarniając pełną pulę w meczu z Chrobrym.

GKS Tychy – Chrobry Głogów 2:1 (2:0)